Reklama

Geopolityka

Niemieckie media: Biden potwierdził w Warszawie wsparcie dla sojuszników

Autor. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent USA Joe Biden udał się do Polski po niespodziewanej wizycie w Kijowie. Potwierdził tam zaangażowanie USA wobec europejskich sojuszników z NATO. W przemówieniu na Zamku Królewskim w Warszawie powiedział, że poparcie dla Kijowa nie wyczerpie się - pisze portal RND po przemówieniu Bidena w stolicy Polski..

Reklama

Portal dziennika "Welt" zwraca uwagę, że "prezydent USA Joe Biden obiecał Ukrainie dalsze wsparcie w wojnie z Rosją. Ukraina jest 'silna', 'dumna' i 'wolna' - powiedział podczas wizyty w Polsce. Wojna wzmocniła Zachód - podkreślił. - 'NATO nie będzie podzielone, a my nie będziemy zmęczeni'".

Reklama

Czytaj też

Reklama

Portal tygodnika "Spiegel" zauważa, że "prezydent Biden podkreślił podczas wizyty w Polsce odporność Ukrainy i zachodnich demokracji". Putin "został skonfrontowany z czymś, co nie wydawało mu się możliwe: Demokracje tego świata stały się silniejsze, a nie słabsze - powiedział prezydent USA".

Portal dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwrócił uwagę, że "Biden przemawiał na warszawskim Zamku Królewskim, który uważany jest za symbol miasta zniszczonego w czasie II wojny światowej, a później odbudowanego".

Czytaj też

Niemieckie media odnotowują, że przed Bidenem wystąpił prezydent Polski Andrzej Duda. Duda podziękował Bidenowi za wsparcie - pisze "Spiegel". Jak mówił prezydent RP, Biden pokazał w Kijowie, że wolny świat nie obawia się niczego. "Wierzę, że Rosja będzie musiała opuścić Ukrainę" - powiedział Duda, cytowany przez "Spiegla".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. [email protected]

  @Monkey: 1-republikanie nie chca dawac pieniedzy bez rozliczenia sie gdzie one ida, Sleepy Joe jest dalej SLEEPY (let`s go Brandon).2- Bankrupcia nie grozi US any time soon.

 2. PPPM

  To tylko słowa. Kurtuazja. Chcemy czołgów, samolotów, rakiet a nie werbalnych zapewnień.

  1. Monkey

   @PPPM: Te mogą nie przyjść. USA grozi bankructwo, a Kongres jest w rękach Partii Republikańskiej. I może się nie udać to, co uratowało Trumpa kilka lat temu. Ja wierzę Bidenowi, on chce pomóc. To już nie jest ten "sleepy Joe", jakim go pamiętamy. Ale Trum i jego lobby mogą byc na tyle głupi, iż przekonają republikańską większość do dopuszczenia do bankructwa USA za kilka miesięcy.

  2. Diesel34

   To sobie kupcie!

  3. Chyżwar

   @Diesel34 No to kupujemy. I co? Nie pasuje ci?

 3. DRB

  PPPM@dokładnie tak, jak mówisz

Reklama