Reklama

Geopolityka

Minister Kosiniak-Kamysz w ZM Tarnów. Programy wsparcia zatrudnienia

 • Image Credit: M. Dura
  Image Credit: M. Dura
 • Image Credit: A.Hładij/Defence24.pl
  Image Credit: A.Hładij/Defence24.pl
 • Fot. PAK
  Fot. PAK
 • Fot: Pixbay/TheDigitalArtist
  Fot: Pixbay/TheDigitalArtist

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz złożył wizytę w Zakładach Mechanicznych Tarnów S.A., podczas której zapoznał się z produktami spółki oraz sposobem zarządzania personelem. Podczas pobytu w Tarnowie minister poinformował o formach wsparcia zatrudnienia.

Minister Kosiniak-Kamysz poinformował między innymi o programie przewidującym wsparcie zatrudnienia osób w wieku do 30 lat, w tym absolwentów lub tych którzy utracili pracę bądź są zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych.

W ramach projektu, rozpoczynającego się od przyszłego roku, przyznanych ma zostać 28 tys. zł rocznego dofinansowania na pracownika, pod warunkiem zatrudnienia na umowę o pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Inny program obejmuje wsparcie dla pracodawców zatrudniających osoby po 50. roku życia, i ma obejmować refundację części wynagrodzeń i składek.

Według szefa resortu pracy i polityki społecznej jeszcze w br. ma być przekazanych 150 mln zł do powiatowych urzędów pracy. Władysław Kosiniak-Kamysz zapoznał się też z produktami ZM Tarnów, w tym zestawem przeciwlotniczym bardzo krótkiego zasięgu typu Pilica. Minister podkreślił też efektywne wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej przez Zakłady Mechaniczne.

ZM Tarnów przyjęły do pracy od początku bieżącego roku blisko 100 osób, z czego większość to absolwenci uczelni wyższych – w tym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, AGH oraz Politechniki Krakowskiej i Politechniki Rzeszowskiej. Spółka podkreśla, że ma to związek ze zmianą charakteru działalności z produkcyjnej na inżyniersko-produkcyjną.

Zakłady Mechaniczne zwiększają dofinansowanie studiów oraz kursów i szkoleń dla pracowników. Jednocześnie współpracują ze szkołami i uczelniami wyższymi w celu umożliwienia zatrudnienia odpowiednio przygotowanych absolwentów.

Tarnowska spółka prowadzi przyjęcia do pracy, w związku z finalizacją rozbudowy Centrum Badawczo-Rozwojowego. Przewiduje się przyjęcie ośmiu osób do kadry inżynieryjnej, w tym konstruktorów mechaników oraz programistów. ZM Tarnów planuje także zatrudnienie operatorów obrabiarek CNC, ślusarzy, tokarzy, spawaczy, hartowników i frezerów. 

Reklama

Komentarze (4)

 1. [sic!]

  'Największy koncern zbrojeniowy w Europie' ciągnie kasę z opieki społecznej

 2. patlydżan

  ZM Tarnów, której lekki granatnik komandosów działa tylko z amunicją 60mm z Dezamet? Przecież to się prosi o kontrole z MON i NIK.

  1. Podbipieta

   To wina gestora akurat / czyli MON / .Kiedy opracowywano ten możdzierz nie byliśmy w NATO a nasze moskiewskie generały chciały by wroga zachodnia ammo do nich nie pasowała.Tak zaczynała III RP w latach 90 tych. .Tych możdzierzy mamy coś ponad 300,z czegp tylko kilkadziesiąt w desancie i aeromobilach /bez dwójnogu / Specjalsi przeszli na czeskie 60 tki

 3. zxxc

  Będą nowe przekroje uzbrojenia.

 4. Bonifacy

  Kosiniak Kamysz podzielił bezrobotnych na trzy grupy z czego tylko środkowa jest zarejestrowana jako bezrobotni, pozostali nie są ujęci w statystykach i nie mogą liczyć na żadną pomoc. Lepiej zlikwidujmy wszystkie programy i nie piszmy bzdur w statystykach.

Reklama