Reklama

Geopolityka

Korea Północna wystrzeliła pociski balistyczne

Fot. Stefan Krasowski/flickr (CC BY 2.0)
Fot. Stefan Krasowski/flickr (CC BY 2.0)

Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano, dwa dni po wznowieniu testów z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi, dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu, poinformowało wojsko Korei Południowej.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Korea Południowa odnotowała w poniedziałek rano dwa starty pocisków balistycznych z wybrzeża, z okolic na północ od Pjongjangu, stolicy Korei Północnej, podało w oświadczeniu Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej.

Czytaj też

Ministerstwo obrony Japonii, poinformowało, że pociski wpadły do morza poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.

Reklama

W poniedziałek rano Kim Yo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, wydała oświadczenie ostrzegające USA przed kolejnymi próbami rozmieszczania na Półwyspie Koreańskim sił wojskowych.

Czytaj też

Po sobotnim wystrzeleniu przez Koreę Północną międzykontynentalnej rakiety balistycznej Hwasong-15 armia USA w ramach wspólnych z Koreą Południową i Japonią ćwiczeń wojskowych w niedzielę użyła naddźwiękowych bombowców dalekiego zasięgu B-1B.

„Częstotliwość używania Pacyfiku jako własnego poligonu należy od charakteru działań sił USA" – napisała Kim Yo Dzong w oświadczeniu przekazanym przez państwowe media Korei Północnej.

Czytaj też

W niedzielę Korea Północna oświadczyła, że sobotni test międzykontynentalnej rakiety balistycznej miał na celu dalsze wzmocnienie jej zdolności do „śmiertelnego" ataku nuklearnego oraz zweryfikowanie niezawodności broni i gotowości bojowej sił nuklearnych tego kraju.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama