Reklama

Geopolityka

Kolejny pakiet wsparcia militarnego z Niemiec już na Ukrainie

Wyrzutnia IRIS-T SLM podczas testów ogniowych.
Wyrzutnia IRIS-T SLM podczas testów ogniowych.
Autor. Diehl Defence

Na Ukrainę trafiła kolejna partia sprzętu wojskowego i amunicji z Niemiec - poinformowała w środę agencja Ukrinform. Zaktualizowany wykaz pomocy wojskowej dla Ukrainy opublikowany został też na stronie rządu federalnego Niemiec.

Reklama

Ukrinform wymienia, że na Ukrainę trafiło m.in. 30 kołowych pojazdów opancerzonych Dingo, pociski do systemu obrony przeciwlotniczej IRIS-T SLM, cztery kolejne systemy antydronowe, 18 BSP rozpoznawczych, pięć zestawów do transportowania czołgów M1070 Oshkosh.

Reklama

Berlin zapowiedział już także kolejną partię broni dla Ukrainy, a w wykazie tym znajdują się m.in. pociski dla systemu IRIS-T SLM, 42 pojazdy, w tym cztery mobilne systemy rozminowywania, trzy bezzałogowe, zdalnie sterowane systemy rozminowywania, pięć mobilnych kompleksów rozpoznawczych.

Czytaj też

W sumie od początku wojny do 7 listopada niemiecki rząd przekazał Ukrainie sprzęt wojskowy na łączną kwotę ponad 1,5 mld EUR - informuje Ukrinform.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. RAF

  Niemcy razem z Rosją do tej wojny doprowadziły. Robią co mogą, aby Ukraina tej wojny nie wygrała i žadne późne ochłapy tego nie zmienią. W dodatku uderzają poltycznie i ekonomicznie w Polskę, która udziela Ukraińcom największej całościowej pomocy. Cele Niemiec i Rosji się tu nie zmieniły. Ukraina ma zostać podporządkowana Rosji, Polska w całości bądź częściowo Niemcom.

  1. iunctim

   Pomyliłeś Niemcy z jedynym sojusznikiem naszego rządu czyli z Węgrami którzy konsekwentnie blokują każda pomoc dla ua

  2. wert

   iunctim@ podasz może co Węgry zablokowały?. Naszą broń może?Finansową UE? Te 18 mld dopiero teraz uruchomione akurat blokowały gebelsy. Zrozum że nie ma i nie było sojuszników!! Była, jest i będzie wspolnota interesów. POklepywanie po pleckach, peany ą, ę, zostaw ubogim umysłowo davienoidom! W sprawach żywotnych gebelsy mogą liczyć na 22 głosy z 27 dlatego np nigdy nie przegłosowali tzw "prawożondności". Interesem gebelsów była jest i będzie ekspansja- dziś gospodarcza po fiasku militarnej Dlatego scholz pojechał załatwiać w chinach dojście do 55% wydobycia i 85% rafiancji metali ziem rzadkich bezmyślnie uzalezniając się tym razem od chin jak gazem od kacapi.

 2. Mondry015

  Podsumowując 4 systemy IRIS z 34 które posiadają Niemcy oraz 5 systemów M270 To całkiem niezły wynik jak na SPD

  1. szczebelek

   Te systemy Irys to od producenta gdyby były z rezerw to raczej by przyjechały wszystkie razem, a nie w przyszłym roku. Do tego mają malowanie pustynne.

Reklama