Reklama

Geopolityka

Japonia poderwała myśliwce w wyniku wykrycia rosyjskich samolotów

Autor. Joint Staff Japan

Siły zbrojne Japonii poderwały myśliwce po wykryciu rosyjskich samolotów zwiadowczych w swojej przestrzeni powietrznej nad Pacyfikiem - przekazała w czwartek agencja Reutera.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Japońskie ministerstwo obrony podało, że samolot Ił-20 przyleciał znad Morza Ochockiego nad Ocean Spokojny, a następnie zawrócił, drugi samolot tego samego typu leciał w kierunku wód terytorialnych Japonii w pobliżu wyspy Sado po czym zmienił lot i oddalił się w kierunku kontynentu azjatyckiego - napisał Reuters.

Czytaj też

Ił-20 (w nomenklaturze Nato Coot-A) to produkowany od 1968 roku w Związku Radzieckim, a następnie w Rosji samolot zwiadowczy, przeznaczony do rozpoznania obrazowego i elektronicznego.

Reklama

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Wania

    Rosja w 2018 roku straciła Iła-20 w Syrii z najlepszą załogą w środku. Samolot walki elektronicznej został zestrzelony przez rosyjski system plot obsługiwany przez Syryjczyków. Załoga systemu została po incydencie aresztowana przez Rosjan i wywieziona w nieznane. Winą za zestrzelenie Rosja obarczyła Izrael, którego f-16 pół godziny wcześniej bombardowały okolicę. System IFF rosyjski samolot miał wyłączony, inna sprawa że Rosja nie udostępnia go syryjskim bateriom. Samolot został strącony przez system s-200, który musiał namierzać radarem lecącą rakietę. Rosyjski samolot walki elektronicznej nie zdołał zareagować na opromieniowaniem i namierzeniem rosyjskim radarem wskazywania celu.

    1. Anty 50 C-cali

      na pewno Eksportt - wersja zsrr wskazywałą cel.

Reklama