Reklama

Geopolityka

Iran i Rosja wzmacniają współpracę zbrojeniową

Autor. irangov.ir

Iran i Rosja wzmacniają współpracę, wznowione zostały rejsy samolotów transportowych, którymi mogą być dostarczane drony wykorzystywane przez Rosję do atakowania Ukrainy - podał w środę portal Sprotyw, utworzony przez ukraińskie Siły Operacji Specjalnych.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Jak poinformował portal, 16 marca samolot irańskich linii Pouya Air, objętych sankcjami USA, wykonał rejs na trasie Teheran-Moskwa. Analogiczny lot odbył się trzy dni wcześniej.

Czytaj też

Iran wykorzystuje również jednostki morskie do transportu uzbrojenia - ocenia portal Sprotyw i wymienia w szczególności rosyjskie drobnicowce Bałtijski-111, Omski-103 i Skif-V.

Reklama

Czytaj też

Portal podał, powołując się na "informacje podziemia", że Rosja ustaliła, iż irańskie drony typu Shahed będą montowane w mieście Jełabuga w Tatarstanie. Sprotyw ocenia także, że współpracę z Iranem wzmocniła w ostatnich miesiącach rosyjska Grupa Wagnera. Na potrzeby tej formacji najemniczej "przygotowano pierwszą partię aparatów bezzałogowych typu Shahed-131", a najemnicy uczą się w Iranie operowania dronami - dodaje portal.

Czytaj też

W lutym o planach produkcji dronów irańskich na terenie Rosji informował amerykański dziennik "Wall Street Journal". Według jego ustaleń w Jełabudze złożyła wizytę delegacja irańska. Zakłady dronów mogłyby wyprodukować co najmniej 6 tysięcy takich maszyn w najbliższych latach - podał "WSJ".

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

 1. Romulus

  to coś wspaniałego widzieć upokorzenie rosji [celowo z małej] to pseudomocarstwo światowe, o chorych ambicjach musi prosić o pomoc iran

  1. Chyżwar

   Ruscy muszą się czymś zrewanżować. Ciekawe co powie Izrael kiedy ruscy zaczną dostarczać irańskim mułłom militarne technologie?

  2. Chinol

   Z ciekwosci byles w Mongolii? Cos wiesz o tamtych terenach czy to fascynacja zaoczna?:)

  3. Davien3

   Chyzwar juz Izrael ma dostarczyc ( sprzedac ) Ukrainie zestawy do zwalczania dronów wiec zaczyna być ciekawie.

Reklama