Reklama

Geopolityka

Generał Andrzejczak z wizytą w Jordanii

Autor. Sztab Generalny WP/Twitter

Zagrożenia dla bezpieczeństwa i współpraca szkoleniowa należały do tematów rozmów szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmunda Andrzejczaka w Jordanii – poinformował SGWP.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Gen. Andrzejczak spotkał się ze swoim odpowiednikiem, przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów gen. bryg. Jusefem Huneitim.

Czytaj też

Rozmowy obu delegacji dotyczyły sytuacji w regionie i na świecie, współpracy dwustronnej, w tym szkoleniowej. Jak poinformował w czwartek Sztab Generalny, "szefowie obrony rozmawiali na temat współczesnych zagrożeń dla bezpieczeństwa, zaangażowania obu krajów w działania na rzecz walki z terroryzmem, a także wymienili się doświadczeniami w kwestiach związanych z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji".

Reklama

Na terenie jordańskiego Północnego Dowództwa Regionalnego szef SGWP zapoznał się z systemami monitorowania granicy z Syrią, wykorzystywanymi przez siły zbrojne do ochrony rejonu przygranicznego przed migrantami oraz grupami przemytników.

Czytaj też

Gen. Andrzejczak zapoznał się także z infrastrukturą Centrum Szkoleniowego Operacji Specjalnych Króla Abdullaha II – KASOTC – koło Ammanu – jednego z największych i najnowocześniejszych ośrodków tego typu na świecie. Ośrodek był miejscem szkolenia irackich żołnierzy i funkcjonariuszy przez instruktorów z państw NATO. KASOTC współpracuje także z polskimi Wojskami Specjalnymi.

Sztab Generalny zwrócił uwagę, że wizyta zbiegła się z 10. rocznicą ustanowienia dwustronnych relacji wojskowych i utworzeniem we wrześniu 2012 r. biura attaché obrony w Ammanie.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. ruski trol

  Ładna wycieczka

 2. rozbawiony

  Do fanów wojny już jutro : skoro Szef Sztabu Generalnego i głównodowodzący SZ na czas konfliktu urządza sobie w obecnej sytuacji wojaże zagraniczne , to oznacza , że całe to zagrożenie wojną to wymysł propagandowy i ogłupianie ludzi . Oczywiście służy to też pomijaniu procedur przetargowych przy zakupach robionych w pośpiechu po zawyżonych cenach bo bez konkurencji . Pytanie w czyim jest to interesie jest chyba retoryczne .

  1. Ech

   wojna proxy na Ukrainie? W intersie USa

 3. Ech

  Akurat pare dni temu czytalem wspomniania Margaret Teacher - to nazekala ze Jordania do konca popierala Saddama Huseina i bronila jego decyzji zajecia Kuwejtu. Niestety nie napisala jakich argumntow uzwali.

 4. X

  Mam nadzieję że nie będzie lało...

Reklama