Reklama

Geopolityka

Bundeswehra rozpoczyna ewakuację

Fot. Julian Herzog/CC-BY 4.0
Fot. Julian Herzog/CC-BY 4.0

Bundeswehra rozpoczęła ewakuację Niemców i ich lokalnych współpracowników z Afganistanu po przejęciu kontroli nad krajem przez talibów - poinformowało w nocy z poniedziałku na wtorek niemieckie ministerstwo obrony na Twitterze.

"Samolot jest w drodze do Taszkentu w Uzbekistanie" - podało ministerstwo. Według dziennika "Bild" (wydanie online), który powołuje się na źródła rządowe, na pokładzie pierwszego samolotu Bundeswehry, który w poniedziałek późnym wieczorem wystartował z Kabulu, znalazło się jedynie siedem osób z listy ewakuacyjnej, gdyż innym, głównie ze względu na blokady, nie udało się jeszcze dotrzeć na lotnisko.

Na pokładzie tego samego samolotu przylecieli do Kabulu niemieccy spadochroniarze, którzy na miejscu mają zabezpieczać operację ewakuacyjną i wspierać amerykańskich żołnierzy w utrzymaniu porządku na lotnisku w Kabulu. Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer poinformowała w poniedziałek wieczorem, że ewakuację Niemców i ich lokalnych pomocników z Afganistanu ma zabezpieczać w sumie do 600 żołnierzy Bundeswehry.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama