Reklama

Geopolityka

Agencja Mienia Wojskowego zarobi w tym roku 200 mln zł?

Koszary w Twierdzy Modlin, sprzedanej za 17 mln zł. - fot. Zbigniew Strucki/wiki
Koszary w Twierdzy Modlin, sprzedanej za 17 mln zł. - fot. Zbigniew Strucki/wiki

Agencja Mienia Wojskowego planuje w tym roku zarobić na sprzedaży działek, budynków i mienia ruchomego około 200 milionów złotych. Jak mówi Krzysztof Michalski, prezes AMW, w najbliższym czasie oferty obejmą między innymi lotnisko w Nowym Mieście nad Pilicą, działki na Helu oraz Kępę Mieszczańską w centrum Wrocławia.

Agencja Mienia Wojskowego pozbywa się w tym roku nie tylko znacznych ilości sprzętu wojskowego, dział, czołgów czy materiałów chemicznych. Na dużą skalę prowadzi też w bieżącym roku sprzedaż należących do wojska nieruchomości. 

W sierpniu udało się sfinalizować przetarg związany z zagospodarowaniem Twierdzy Modlin, którą za 17 mln zł nabyła firma deweloperska.  – Jesteśmy zadowoleni z ceny i jednocześnie przekonani, że inwestor tchnie w tę twierdzę nowe życie. Uważam, że Modlin ma wielki potencjał rozwojowy. - mówi prezes AMW, Krzysztof Michalski w rozmowie z Newseria. Jednocześnie zapowiada kolejne duże transakcje. 

Powtórzony ma być przetarg na lotnisko w Nowym Mieście nad Pilicą, oraz około 500 hektarów otaczających je działek. We wrześniu na sprzedaż wystawiono kompleks magazynów przy ul. Pryncypalnej w Łodzi, wart co najmniej 28 mln zł. Podobny los czeka nieruchomości przy ul. Powązkowskiej w Warszawie, oraz na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Pod młotek trafią również różnej wielkości działki na Helu, warte od kilkuset tysięcy do pięciu milionów złotych.

Cała ta działalność, ma przynieść  w tym roku Agencji Mienia Wojskowego przychody w kwocie 200 milionów złotych, z których 93% trafi na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Artwi

    Co to znaczy zarobi 200 mln zł? Sprzeda coś za zawyżoną o 200 mln zł cenę? Bo jak sprzeda coś wartego 200 mln zł za 200 mln zł to nic nie zarobiła. A jak sprzedała coś wartego 400 mln zł za 200 mln zł to nie tylko nie zarobiła 200 mln zł, alej 200 mln zł straciła! Proszę więc o bliższe wyjaśnienie na czym ma polegać to zarobienie 200 mln zł?

  2. Kontestator

    Trafi? Naprawdę? Niesamowite! Żeby tylko się za bardzo nie rozpędzali bo się pomylą i sprzedadzą koszary razem z żołnierzami a przy tym zużyciu kawy w Agencji to możliwe.

Reklama