Reklama

Geopolityka

Francja zamówiła czwarty system Reaper

Fot. DGA
Fot. DGA

Francuska agencja ds. zamówień wojskowych Direction Générale pour l’Armement (DGA) złożyła w dniu 5 grudnia minionego roku zamówienie na czwarty już system MALE (medium altitude, long endurance) Reaper.

Zgodnie z planem na lata 2014-2019 Francja ma do końca 2019 r. dysponować czterema kompletnymi systemami, w skład każdego wchodzą trzy bezzałogowce Reaper.

31 grudnia 2016 r. Francja otrzymała drugi z zamówionych systemów. Trafił on do bazy w Niamey. Trzeci system zostanie rozlokowany w bazie sił powietrznych w Cognac, ma on być wykorzystywany do szkolenia personelu eskadry 1/33 Belfort, na której wyposażeniu znajdują się drony klasy MALE.

Czytaj też: Reapery dla Francji. "Oczekiwanie na europejski MALE".

Przedstawiciel francuskiej agencji ujawnił, że po otrzymaniu trzeciego systemu siły powietrzne przeprowadzą testy, w ramach których opracowane zostaną procedury związane z transportem powietrznym systemu, zwłaszcza na pokładzie samolotu A400M, jak również wypracowane zostaną warunki działania w środowisku elektromagnetycznym bazy Cognac, a następnie terytorium całej Francji.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama