Eksplozja w londyńskim metrze

15 września 2017, 15:11
Fot. HTUK / Wikimedia Commons
Fot. A.Hładij/Defence24.pl

W piątek w godzinach porannych doszło do eksplozji w wagonie londyńskiego metra. Policja zakwalifikowała to zajście jako atak terrorystyczny. 

Do wybuchu doszło ok. 7:20 na wysokości stacji Parsons Green w zachodniej części przy jednej z odnóg District Line. Nie ma ofiar śmiertelnych zdarzenia, jednak media donoszą o osobach, które ucierpiały w wyniku poparzeń oraz stratowania przez tłum pasażerów próbujących jak najszybciej wydostać się z metra. Na portalu społecznościowym twitter pojawiły się zdjęcia plastikowego wiadra w foliowej siatce, które miało być źródłem eksplozji. Na razie nikt nie przyznał się do ataku. 

Na dzisiejsze popołudnie premier Theresa May zapowiedziała spotkanie posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA. Jest to kolejny w tym roku zamach terrorystyczny przeprowadzony na terenie Wielkiej Brytanii. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Robert
sobota, 16 września 2017, 00:24

Dzisiaj, w ciągu 1 dnia były już 3 "incydenty", m.in. jeden zamachowiec zaatakował 2 kobiety młotkiem. I ciągle się powtarza "wyrazy ubolewania" i nie wyciąga wniosków.

Harry
piątek, 15 września 2017, 21:49

To takie ubogacanie kulturowe na które rządzący Europą wyrazili zgodę w imieniu... własnym. Społeczeństwo Europejskie nie chce na swoich ulicach ludzi obcych kulturowo, którzy zasiedlając kraj przejmują go bez jednego wystrzału.To już koniec Europy zachodniej którą znamy. Już niedługo (2 dekady) będą także Polacy wracać z Niemiec, Francji, Anglii bo nie będą znosili obecności osób których zachowanie nie przystaje do standardów europejskich.

Żeby Polska była Polską
sobota, 16 września 2017, 11:25

I to nam zagraża i to przez Niemcy, a nie Rosja, przeciwko której wznieca się histerię, a która ma budżet wojskowy 10x mniejszy od USA, nie licząc reszty NATO.

bez stronny
piątek, 15 września 2017, 20:54

Nie udana próba ? Ale gdyby nastąpiła eksplozja - ofiar mogło być mnóstwo ! Multikulti wychodzi na żywo . oby nie u nas ?

Tweets Defence24