Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Echa expose ministra spraw zagranicznych; Łatwiejszy kamuflaż dla pojazdów Wojsk Specjalnych; Co dalej z polityką Rosji po wyborach?

FOT. TYMON MARKOWSKI/MSZ
FOT. TYMON MARKOWSKI/MSZ

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństa. 

Tomasz Walczak, Super Express, „W dyplomacji PiS bez zmian”: Adam Traczyk z think tanku Global Lab o przemówienia ministra Czaputowicza. „Expose ministra nie tyle rysowało perspektywy na przyszłość, ale tłumaczyło i uzasadniało dotychczasową politykę rządu, którą minister starał się - w wielu wypadkach zaklinając rzeczywistość - przedstawić w pozytywnych barwach. Nie usłyszeliśmy niczego nowego, co mogłoby wskazywać na pozytywny zwrot w polskiej dyplomacji.” 


Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Komandosi łatwiej się ukryją”: W życie weszły przepisy umożliwiające kamuflaż samochodów wykorzystywanych przez żołnierzy Wojsk Specjalnych uczestniczących w operacjach specjalnych. „O zmianę przepisów, które dają możliwość łatwiejszego ukrycia pojazdów, wnioskowali komandosi z jednostki wojskowej GROM - tłumaczy „Rzeczpospolitej" płk Piotr Gąstał, były dowódca GROM, ekspert Fundacji Stratpoints.”


Jakub Kapiszewski, Dziennik Gazeta Prawna, „Kolejne sześć lat z Putinem. Co to oznacza dla nas?”: Relacja z debaty zorganizowanej przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundację Konrada Adenauera. Adam Eberhard szef Ośrodka Studiów Wschodnich o polityce Rosji wobec Zachodu. Zachód jest ulubionym wrogiem Rosji, ponieważ jest najbardziej przewidywalny, a zarazem koszt konfrontacji z nim jest najmniejszy. Proszę porównać stosunki z Zachodem z polityką względem Chin, gdzie mamy do czynienia ze stanowczym unikaniem jakichkolwiek zadrażnień.”

Reklama

Komentarze

    Reklama