Reklama

„Świadectwo uznania” dla CTM zostało przyznane 29 czerwca 2017 roku przez kierownictwo Centrali Polskiego Rejestru Statków (PRS). Jest to dowód uznania za wysiłki, jakie specjaliści Centrum Techniki Morskiej włożyli w przygotowanie się do realizowania badań zgodnych z oczekiwaniami swoich partnerów i klientów. „To właśnie w tym celu CTM zdecydowało się rozszerzyć ofertę usługową swoich laboratoriów o możliwość przeprowadzania kolejnych badań i prób według wymagań i metod uznawanych przez Polski Rejestr Statków, w szczególności w oparciu o Publikację nr 11/P”.

Fot. www.ctm.gdynia.pl

„Świadectwo uznania” potwierdziło, że Ośrodek uzyskał kompetencje zapewniające zdolność do przeprowadzenia badań zgodności wyposażenia stanowiącego elementy techniki morskiej z wymaganiami Polskiego Rejestru Statków. Dzięki temu CTM odgrywa istotną rolę „w procesie oceny zgodności wyrobów nie tylko na rzecz szeroko pojętych obronności i bezpieczeństwa, ale również na potrzeby badań komercyjnych i dla armatorów cywilnych”.

Specjaliści Ośrodka podkreślają, że rozwijane zaplecze techniczne w połączeniu z posiadanymi certyfikatami i kompetencjami pozwala na świadczenie kompleksowych usług badawczych. Badania urządzeń, obiektów oraz systemów, prowadzone od wielu lat w oparciu o bazę laboratoryjną OBR CTM obejmują przede wszystkim obszary: kompatybilności elektromagnetycznej, oddziaływania czynników środowiskowych (mechanicznych i klimatycznych), rozkładu potencjału elektrochemicznego konstrukcji metalowych w środowisku elektrolitycznym, bezpieczeństwa użytkowania wyrobu, pomiarów pola magnetycznego od mechanizmów i urządzeń technicznych oraz BHP. 

Prezes Zarządu należącego do PGZ OBR CTM S.A. dr inż. Andrzej Kilian podkreślił, że potencjał laboratoriów Ośrodka jest często wykorzystywany do realizacji prac badawczo-rozwojowych w ramach projektów krajowych i międzynarodowych, w tym NATO czy Europejskiej Agencji Obrony (EDA).

Nowe kompetencje wraz z posiadanym w tej dziedzinie ponaddwudziestoletnim doświadczeniem i nowoczesną bazą laboratoryjną Ośrodka tworzą podatny grunt pod zintensyfikowany wzrost badań laboratoryjnych, które staną się jeszcze bardziej kompleksowe. Potencjał naszych laboratoriów jest często wykorzystywany do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych realizowanych w ramach programów krajowych, NATO czy Europejskiej Agencji Obrony (EDA).

Prezes Zarządu OBR CTM S.A. dr inż. Andrzej Kilian

Reklama
Reklama

Komentarze