USA muszą postawić na ofensywę w cyberprzestrzeni [CyberDefence24 TV]

23 stycznia 2019, 11:37

"W realnym świecie, jeżeli ktoś strzela do policjanta, to ten nie dzwoni do Komendy Głównej z pytaniem o pozwolenie otwarcia ognia, tylko się broni. Nowe zasady operacji ofensywnych w cyberprzestrzeni  wdrożone przez administrację Trumpa umożliwiają skuteczne działanie w środowisku wirtualnym". O wzmocnieniu roli operacji ofensywnych w cyberprzestrzeni, współpracy NSA i USCYBERCOM oraz przyszłych zagrożeniach mówi dla CyberDefence24.pl byly szef NSA i USCYBERCOM generał Keith B. Alexander.

Zasady użycia siły w cyberprzestrzeni muszą być jasne. Musimy je znać przed wrogim cyberatakiem, żeby skutecznie mu przeciwdziałać.

Generał Keith B. Alexander - byly szef NSA i USCYBERCOM

Cyberprzestępcy, a nie państwa są głównym autorem cyberataków

Generał Keith B. Alexander - byly szef NSA i USCYBERCOM

Coraz częściej będziemy mieli sytuację, że aktorzy niepaństwowi wykorzystywani są przez państwa do przeprowadzania cyberataków. Miało to już miejsce podczas ataków na Estonię czy Gruzję"

Generał Keith B. Alexander - byly szef NSA i USCYBERCOM
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Piotr
piątek, 25 stycznia 2019, 20:31

Dawno już bylo jasne, że w wojnie informacyjnej i wojnie w cyberprzestrzeni nie da sie skutecznie bronić, trzeba kontratakować.

asdd
piątek, 25 stycznia 2019, 12:14

A na jakim etapie jest nasza pierwsza jednostka wojskowa cyber bezpieczeństwa? Podobno było finansowanie 2mld na początek, ale zapadła cisza.....

Tweets Defence24