BAE Systems przejęła dział radiostacji lotniczych

5 maja 2020, 10:20
Zrzut ekranu 2020-05-5 o 12.16.22
Fot. BAE Systems
Reklama
Defence24
Defence24

BAE Systems przejęła dział Airborne Tactical Radios („dział radiostacji”) od Raytheon Technologies Corporation. Zakup kosztował 275 mln USD - poinformowało BAE Systems.

Jako dostawca rozwiązań w zakresie lotniczych radiostacji taktycznych, dział radiostacji projektuje, produkuje i dostarcza szeroki zakres krytycznych zadaniowych systemów łączności na rzecz Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, rządów sojuszniczych i dużych firm produkujących statki powietrzne w domenie obronnej. Wśród tych systemów znajdują się rozwiązania przeciwdziałania zakłóceniom, rozwiązania wielopasmowe czy wielokanałowe, a także zdolności w zakresie szyfrowania, które są kluczowe dla zabezpieczenia łączności.

W swojej historii wprowadzania na rynek innowacji dział radiostacji rozwinął własność intelektualną w dziedzinie bezpiecznej łączności radiowej, dzięki czemu powstała znaczna baza radiostacji zamontowanych w wielu wojskowych statkach powietrznych należących do krajów sojuszniczych.

Dział radiostacji BAE Systems uzupełniające zdolności w dziedzinie łączności lotniczej, w tym portfolio radiostacji programowalnych i katalog waveformów.

Dział radiostacji zatrudnia około 100 pracowników w zakładach w stanach Indiana i Floryda. Ta wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska i doświadczony zespół kierowniczy dołączą do obszaru biznesowego C4ISR Systems (systemów dowodzenia, kierowania, łączności, komputerowych, wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych) w dziale Systemów Elektronicznych w BAE Systems.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Huciany
wtorek, 5 maja 2020, 17:44

A radwaru nie chca? Oddam za darmo

Fanklub Daviena
wtorek, 5 maja 2020, 14:39

Czemu służą takie newsy? Informowaniu decydentów od kogo teraz mają domagać się łapówek w przetargach? :)

Jabadabadu
środa, 6 maja 2020, 09:52

To informacja o ścisłej współpracy UK i USA w dziedzinie obrony.

Tweets Defence24