Działania psychologiczno-dezinformacyjne kluczowe w ataku na Polskę [OPINIA]

13 września 2021, 13:07
SG_Glauberyt_SG_Twitter
Fot. Straż Graniczna/Twitter
Reklama

Wprowadzenie stanu wyjątkowego na obszarze przygranicznym z Białorusią było konieczne, mimo że ograniczanie dostępności mediów w państwie demokratycznym jest zawsze kontrowersyjne i to nawet w warunkach wojennych. Z drugiej strony specyfika działań podejmowanych w ataku hybrydowym powoduje trudność w pociąganiu do odpowiedzialności karnej obywateli państwa atakowanego, świadomie wspierających te działania.

W prowadzonym od miesiąca ataku demograficznym na Polskę kluczową rolę odgrywają działania o charakterze psychologiczno-dezinformacyjnym, w szczególności sztucznie wytworzony kryzys w pobliżu Usnarza Górnego. Skoncentrowanie uwagi na ok. 30 migrantach koczujących na Białorusi przy granicy z Polską miało na celu ośmieszenie kraju atakowanego i sprowadzenie ataku do rzekomego strachu Polski przed "garstką konających uchodźców". W pierwszej kolejności chodziło więc o wytworzenie fałszywego obrazu sytuacji, w którym przebywający na granicy migranci mieli jakoby uciekać przed talibami z Afganistanu ratując swoje życie, a następnie trafić w ręce bezdusznej polskiej Straży Granicznej w sposób bestialski torturującej i głodzącej umierających "uchodźców". Warto przy tym jeszcze raz podkreślić, że obraz ten nie miał nic wspólnego z rzeczywistością, a coraz więcej faktów wskazuje na to, że grupa w Usnarzu od samego początku współpracowała z białoruskimi służbami odgrywając swoją rolę.

Świadczą o tym m.in. ustalenia polskich służb, iż co najmniej część z tych osób mieszkała wcześniej na terenie Federacji Rosyjskiej, a także zdjęcia wskazujące na dobre relacje między migrantami a funkcjonariuszami białoruskich służb, w tym regularne narady, a także odwożenie i dowożenie osób do tej grupy. Kolejnym celem jest odwrócenie uwagi opinii publicznej od istoty problemu, tj. faktu sprowadzania tysięcy migrantów w celu ich kierowania na granicę z Polską, Litwą i Łotwą poprzez zdominowanie przekazu przez sytuację w Usnarzu i narracji z tym związanej. W ten sposób następuje próba przekierowania debaty z rzeczywistego problemu białorusko-rosyjskiego ataku demograficznego na sztuczny problem "przyjmowania uchodźców" i ich "niehumanitarnego" traktowania.

Czytaj dalej artykuł Witolda Repetowicza "Działania psychologiczno-dezinformacyjne kluczowe w ataku na Polskę [OPINIA]" w serwisie InfoSecurity24.pl >>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 70
Reklama
ito
poniedziałek, 27 września 2021, 06:39

Nie wiem jak z "atakiem demograficznym" ale wojnę propagandową władze Białoruskie z Polską prowadzą na pewno. I wygrywają ją na całej linii głównie dzięki kompletnej nieporadności strony polskiej. Pokazywanie uzbrojonych żołnierzy z psami czy zasieków z drutu kolczastego w zestawieniu z koczującymi w krzakach zabiedzonym cywilami, w tym jakąś smarkulą, okraszając to z mównic gromami zatrzymania co najmniej pułku piechoty- trzeba kompletnie nie mieć mózgu. Z białoruskiej strony idzie w eter opowieść o sadystycznych Polakach znęcających się nad nieszczęśnikami- z polskiej groteska przeplatana kadrami potwierdzającym wersję białoruską. Do tego widowiskowe usunięcie z regonu dziennikarzy i cywilnych świadków- jeśli można było to rozegrać gorzej to chyba po długich studiach.

ty i ja
piątek, 17 września 2021, 22:27

na metr szeroka z kamienia i dlugosci 25metrow druzka i co noc z kalacha seria 5 strzalow rozrzut wynosi od 3 do 5 metrow od srodka i nikt nie przejdzie granicy sprawy fiziologiczne na miejscu w ciagu milisekundy /ps.sluzba wartownicza

CBG
czwartek, 16 września 2021, 12:48

Ciekawi mnie jak scenariusz by się rozwinął gdyby stanu wyjątkowego nie wprowadzono, i w związku z czym co planowały silovki zza wschodniej granicy. Biorąc pod uwagę co nasi pajace wywinęli, mogło być gorąco. Wyobraźcie sobie że ci pajacujący aktywiści, gdyby pozwolono im przechodzić przez granicę jak krowy, by wielce pomagać podstawionym migrantom, byliby jak na dłoni dla np. zakamuflowanej drużyny białoruskiej policji specjalnej czy innego KGB. Dostaliby gazem i pałą, i hop do furgonu. Łukaszenko robi narrację że aktywiści lewaccy z zachodu infiltrują przez granicę by robić mu kolorową rewolucję. Oczywiście w areszcie się postarają by się przyznali do czego trzeba. A Polski MSZ i Unia niech się starają by tych idiotów uwolnić bo co jak co to jednak obywatele. Łukaszenko oczywiście ich łaskawie puści, ale nie za darmo. Premia jeśli w zestawie by dostali posła, by się mogli śmiać że polscy politycy nie rozumieją co to jest granica. Aby takiego wykorzystania pożytecznych idiotów uniknąć, polskie służby powinny się ostro zainteresować tymi kręgami aktywistycznymi, bo stan wyjątkowy wiecznie trwać nie może, a ich chęć do narobienia nam problemów się nie skończy sama z siebie.

ito
piątek, 1 października 2021, 13:41

Nieszczęsna ofiaro propagandy- a zastanowiłeś się co takiego pogranicznicy i żołnierze robią na terenie objętym stanem wyjątkowym czego nie robiliby normalne, bez stanu wyjątkowego? JEDYNYM celem, i skutkiem, wprowadzenia stanu wyjątkowego jest niedopuszczenie na teren cywilnych świadków, w tym dziennikarzy. Co akurat dla Polski NIE jest korzystne- relacjom białoruskim nie możemy przeciwstawić własnych mających cechy obiektywizmu i niezależności od polskich władz. Działacze są mało istotni- to głąby, których po pierwszych wyskokach można przykuć do klamki zostawić do otrzeźwienia. Ci naprawdę istotni, niebezpieczni, już się wzięli za przerzut ludzi przez granice- i ich "klientów" łapią pod Poznaniem albo wręcz pod Berlinem.

?????????
poniedziałek, 4 października 2021, 18:29

no taaaak, bo TVNazi wyjatkowo "obiektywnie " pokazuje co się dzieje na granicy. No a już sam "ałtorytet moralny" Mi,mi,mi-michnik i jego media to w ogóle najsprawiedliwsze

Jakub
piątek, 17 września 2021, 08:21

Taki scenariusz mógłby na aktywistów podziałać orzeźwiająco, co nie byłoby takie złe. Płaczą, że im w Polsce źle to baćka by im pokazał co naprawdę znaczy słowo ŹLE.

Levi
czwartek, 23 września 2021, 14:38

Przeszli by umówieni i nadawali by jak tu zamordyzm i ruska ludność biją. Batce i Putainowi nie pozostawało by nic tylko uruchomić już przerzuconych że specnazu aby zacząć robić rozwałkę a później tylko czołgi by wjechały aby znów był porządek w Warszawie.

Krzysiek
czwartek, 16 września 2021, 01:19

Nasza totalna Targowica zniszczy nasze państwo sama i Rosja nie będzie musiała nawet używać broni. Jak długo żyję, a pamiętam komunę jeszcze to nigdy nie widziałem tak wielkich zdrajców tego kraju jak nasza opozycja i ludzi ich popierających. Co trzeba mieć w głowie, żeby popierać PO, Lewicę i tym podobne partie? Krzyczą o demokracji, straszą Putinem, a następnie mu pomagają i robią fikołki intelektualne byle to uzasadnić! Polacy otwórzcie oczy bo niedługo nie będziemy mieli wolnej Polski!

Wawiak
piątek, 17 września 2021, 16:50

Po części może to być myślenie, jakie prezentowała część magnaterii, a pewna pani reżyser ujęła to w zdaniu "by było jak było". Oni chcą, by wróciła sytuacja, której byli beneficjentami. reszta ich zwyczajnie nie obchodzi. Jednak o ile ich zachowanie ma pewne cechy logiki (egoizm jest w końcu całkiem logiczny - co nie znaczy, że taka postawę pochwalam, o nie!), o tyle naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy na nich głosują (co z kolei NIE znaczy, że uważam "drugą stronę" za zbiór chodzących ideałów...).

koko
środa, 15 września 2021, 11:37

U nas żadnych działań nie potrzeba. Wystarczy durna opozycja która odda kraj bez jednego wystrzału Rosji żeby tylko przejąć władzę.

Bren
środa, 22 września 2021, 12:36

argumenty ad personam są nie na miejscu

On
wtorek, 21 września 2021, 20:19

To raczej PiS chce wyjść z unii żeby dołączyć do Putina

Wawiak
piątek, 17 września 2021, 16:51

Z drugiej strony, może i dobrze się stało. Do większej grupy ludzi może dotrze wreszcie z kim maja do czynienia.

Nestor
wtorek, 14 września 2021, 15:07

Struktury Państwowe Białorusi są już tylko marionetką Rosji , więc mówienie, że to Białoruś stoi za atakiem na Polskę mija się z prawdą. Łuka-kaszanka wykonuje jedynie polecenia Putina. Nasi bardzo dobrze i w miarę szybko zareagowali na atak Rosji na nasze granice i tu należą się im brawa. Następnym krokiem powinna być relokacja naszych sił zbrojnych tak aby mocniej obsadzić kierunek białoruski i kaliningradzki. Dobrym pomysłem byłoby utworzenie jakiś wspólnych jednostek z Ukraińcami. W końcu Rosja to nasz wspólny wróg. I tak sobie myślę, że warto mocniej otworzyć się na Chiny oni też mają na pieńku z Rosją w razie czego.

ubawiony
wtorek, 21 września 2021, 19:14

Wspólna?Ja ci mogę podesłać kilkuset ukraińskich poborowych...Tylko,jak się z nimi rozmawia,to oni się nie palą do wojaczki .Taki maleńki problemik.Ale na szczęście jesteś ty.I Chiny :).

qwert
środa, 15 września 2021, 21:44

Rosja to wasz wspólny wróg ? Ukraina to rozumiem, ale nie wiedziałem że Izrael uważa Rosję za wroga. No może za konkurenta u was na bliskim wschodzie

ruski krawiec
czwartek, 16 września 2021, 10:05

Rosja to wróg każdego państwa, które z nią graniczy i jest słabsze od niej.

Mat
środa, 15 września 2021, 15:13

Odważna teza z Chinami, oni raczej ścisną dłoń ruskim

ubawiony
wtorek, 21 września 2021, 19:14

Odważna...delikatny jesteś :).

bolo
wtorek, 14 września 2021, 11:46

A my oczywiście sroce spod ogona wypadliśmy i nie możemy przeprowadzić działań uderzających w Białoruś. Np. wykorzystać to, że pokazują tylko tych 30 "uchodźców" i zrobić fakenewsa w sieci, że Białoruś wykorzystuje te tysiące "uchodźców" z krajów arabskich jako dawców organów dla bogatych Izraelczyków. Bo gdzie są te pozostałe tysiące, skoro z Iraku codziennie latają samoloty do Mińska? Trzeba wykorzystać kreatywność rodaków w obsmarowywaniu błotem sąsiada.

Levi
czwartek, 23 września 2021, 14:42

Brak satelity i tu się kłania. Bo ja obstawialbym że oni są szkoleni na dywersantów. Stara ruska szkoła...

Davien
środa, 15 września 2021, 21:38

Za poniżanie ludzi ze względu na narodowść lub cechy narządów płciowych (obrzezanie) grozi kara pozbawienia wolności.

:)
wtorek, 21 września 2021, 19:15

Tu nie ziemia obiecywana.

789
piątek, 17 września 2021, 16:03

Trzeba to zmienić, za to powinny być nagrody nie kary.

Chyżwar
czwartek, 16 września 2021, 10:07

Gdzie tu widzisz poniżanie ze względu na narodowość albo cechy narządów płciowych?

AZ
wtorek, 14 września 2021, 10:47

Sytuacja presji migracyjnej nie jest zakończona. Dla Polski stanowi pojedyńczy element dezintegracji - zamieszania przy współudziale organizacji i "polityków" kierowanych niejednokrotnie zza naszej zachodniej granicy. Tymczasem nie wiadomo ilu imigrantów się przedostało: kim są - pochodzenie społeczne, wiek, zawód, wykształcenie; nie mówiąc o przekonaniach politycznych, religijnych i zamiarach. Co na to ABW??? - nikt nie wie.

andys
środa, 15 września 2021, 10:55

Histerie w Polsce udalo sie wywołać .

Lekarz
wtorek, 14 września 2021, 10:25

Ogólnoświatową akcją dywersyjną psychologiczną jest tzw. ruch antyszczepionkowców. Jest on, podobnie jak ruchy pacyfistyczne i lewackie, kierowany i sponsorowany przez Rosjan. Główna rolę grają wpisy rosyjskich troli w internecie. Korzyść z przedłużania się epidemii, którą jak każdą inną ( np. ospy w bodajże 1958), można by bez problemu pokonać obowiązkowymi szczepieniami jest dla Rosji i innych państw wrogich Zachodowi oczywista. Niestety niektórzy obywatele Zachodu którzy od dzieciństwa wzięli juz 8 szczepionek ( Tbc, Di-Te-Per, Polio i inne) teraz z bezdennej głupoty protestują przeciw wzięciu dziewiątej po czym za rok pójdą zaszczepić się na tężca i przed urlopem na kleszczowe zapalenie mózgu. Potęga propagandy w tym wypadku rosyjskiej jest ogromna mjeszcze większa niz ludzka głupota. Osobne miejsce w piekle i mam nadzieję w więzieniu należy się rządzącym nie wprowadzającym przymusu szczepień.

a dr Mengele?
poniedziałek, 4 października 2021, 18:42

te, lekarz- zrobili GMO-soję, GMO-kukurydzę, GMO-pomidory, GMO- owcę!! Udowodnij, że teraz nie robią GMO-człowieka, skoro walą w ludzi kawałki kwasów RNA ! Jakie te RNA ma przepisane działania, prócz rzekomej odporności na .....kolejną odmianę grypy ?! Więc prócz bycia lekarzem, wykaż się jeszcze znajomością farmacji, biologii oraz zakusów hochsztaplerów z tzw "Big Pharma", bo za tym stoją ciężkie pieniądze, które im mają wpadać do kieszeni !! Czy zdrowie pacjentów jest im tak samo drogie - jak drogie były doktorowi Mengele ?

ACAN
czwartek, 16 września 2021, 11:32

Powinieneś jeszcze dopisać skrajną prawicę która też bierze kasę z Moskwy. Swoją drogą potrafią się te ruskie poukładać ze wszelkiej maści radykałami z prawa lewa anarchiści zieloni. Wspierają wszystkich którzy mogą wprowadzać na swoim terenie chaos

życie
wtorek, 21 września 2021, 19:17

Wygląda na to że tylko ty od nich nie bierzesz.A może poprostu nie zaproponowali?

Chyżwar
wtorek, 14 września 2021, 13:46

Trudno się z tobą nie zgodzić.

say69mat
wtorek, 14 września 2021, 09:39

@ defence24.pl: Działania psychologiczno-dezinformacyjne kluczowe w ataku na Polskę ... biorąc pod uwagę emocje polityczne generowane v/s generujące spiralę zagrożeń hybrydowych. Mam wrażenie, że to 'fajtłapowatość' rządzących w sferach wrażliwych dla instytucjonalnego bezpieczeństwa naszego państwa, stanowią rzeczywistą osnowę rzeczonych zagrożeń hybrydowych, Ponieważ, jeżeli mamy wysyp informacji o zagrożeniu na graniczny Białorusią. Jeżeli w przestrzeni publicznej objawiają się emocjonalne statementy na temat zagrożeń hybrydowych ze strony Brukseli. Jakim cudem oazą i ostoją spokoju jawi się granica lądowa i morska z Obłastią czyli FR???

Bren
środa, 15 września 2021, 14:00

trafne pytanie ;)

Józef
wtorek, 14 września 2021, 09:05

Wprowadźmy stan wyjątkowy w całym kraju, to rząd będzie robił co chciał. TVN się zamknie i już żaden dziennikarzyna prawdy nie pokaże.

Lew
czwartek, 23 września 2021, 14:49

A jak ci w tym Olgino? Klamac ciagle trzeba i jeszcze nie grzeja podobno... Ciepnij to i znajdziesz dobra prace...

Wawiak
piątek, 17 września 2021, 17:03

Akurat TVN i prawda to tak raczej dość rozdzielne byty. Fakt, że są subtelniejsi od TVP, ale całokształtu to nie zmienia.

chyba Wolak
poniedziałek, 20 września 2021, 16:02

Przecież wiadome, że dla kręgu "wyznawców" szczytem obiektywizmu jest TVP3 i TVRepublika.

czarno to widzę
wtorek, 14 września 2021, 07:01

Teraz jest wojna, kto handluje ten żyje...

dynia
poniedziałek, 13 września 2021, 23:41

Ale dlaczego byli wstanie wykorzystac Polskie media do transmitowania ich narracji? Bo rozumieli nature konfliktow i sporow politycznych w Polsce. W innych krajach, opozycja jest lojalana, to znaczy rze nie powiela narracji ktore szkodza racji stanu czy interesom kraju. W Polsce opozycja jest nielojalna, wpsirana obcymi mediami ktore uwarzaja demokratycznie wybrany rzad za jakis nielegalny. Dlatego Polska jest z sytuacji w ktorej wrogie slurzby moga tworzyc naracja ktore efektywnie wnikaja w pekniecia dielace elity Polskie i moga rozsadzic caly system pnstwa, z pomoca europejskich podmiotow.

ACCAN
czwartek, 16 września 2021, 11:48

Największy sukces w narracji odnosi rządowa propaganda. Przeczytaj raz jeszcze co napisałeś sam stałeś się rozsiewcą anty polskiej narracji. Powtarzając propagandowe bzdury za TVP. Twierdzisz że opozycja to zdrajcy i tym stwierdzeniem dzielisz naród. Różnica w działaniach dzisiejszej opozycji a tej która jest teraz u władzy polega tylko na tym że wtedy mówiono że donosy do Brukseli albo negowanie wyników wyborów to święte prawo opozycji natomiast teraz podobne działania nazywa się zdradą. Niestety część narodu kupuje ten przekaz co jest prezentem dla Putina. Im bardziej naród podzielony i skłócony tym łatwiej nim manipulować. Nie jest żadną tajemnicą że obecny naczelnik państwa doskonale czuje się w sytuacjach konfliktowych. Nie jest również żadną tajemnicą że sam je wywołuje aby stworzyć sobie idealne warunki do zarządzania. Teraz odpowiedzieć trzeba sobie na pytanie czy zarządzanie Polską poprzez konflikt (a to jest fakt niepodważalny) jest dla nas dobre czy może w dłuższej perspektywie wykopie takie podziały w społeczeństwie które będą nie do zasypania przez następne pokolenie.

ACAN
wtorek, 14 września 2021, 14:49

W Polsce to właśnie obecnie rządząca parta po każdych przegranych wyborach wrzeszczała że zostały sfałszowane. Jakoś nie przypominam sobie aby obecna opozycja coś takiego robiła. Czym innym jest stwierdzenie faktów że nasz obecny rząd oraz prezydent wiele razy mieli się na bakier z prawem i konstytucją. Ale to jest właśnie urok demokracji po wyborach rozliczy się tych co przegrali

szkoda czasu na "wyznawcę"
poniedziałek, 20 września 2021, 16:06

Przecież "wyznawcy" tego nie ograną. Im jak rzekł w swoim czasie ich guru nikt nie wmówi, że "białe jest białe a czarne jest czarne".

Jansen
czwartek, 16 września 2021, 10:08

Nie przypominasz sobie, bo nie chcesz - o licznych naruszeniach informowały wtedy niezależne organizacje i zwykli obywatele.

Zulu gula
wtorek, 14 września 2021, 13:56

1.że a nie rze 2.uważają od uwa g i3.służby od słu g a.Polski to trudna języka!

heks
poniedziałek, 13 września 2021, 15:59

Dostrzegam dezinformatorów wśród polityków Platformy Obywatelskiej na czele z tymi którzy próbowali biegać i pajacować na granicy. Targowica zawsze w Polsce była obecna. Dla nich liczy się władza, bo inaczej na swoje utrzymanie nie potrafią zarobić.

TUBA
poniedziałek, 13 września 2021, 23:03

pomioty krzewicieli.. Liberum Veto w Polsce zawsze dobrze się mieli

ACAN
poniedziałek, 13 września 2021, 19:52

A czy ty wiesz że inicjatorami Konfederacji Targowickiej byli Polscy biskupi . Często słyszę ostatnio takie teksty Polak to katolik i patriota okazuje się ż w naszej ponad 1000 letniej historii ci katolicy to Polskimi patriotami nie zawsze byli znacznie częściej własny lub Watykański interes był ważniejszy

Realista
wtorek, 14 września 2021, 10:34

Zawsze to samo. Kiedy ktoś powołuje się na casus Targowicy miłośnicy opozycji przypominają o kilku hierwrchach KK. Tak kilku na kilkanascie tysiecy zaprzysiężonych konfederatów. I zawsze wynikało to z powiązań rodzinnych biskupów. A sam fakt ma ch6ba usprawiedliwić współczesnych zdrajców...

Bono
wtorek, 14 września 2021, 08:55

Wniosek z tego, że PO i spółka to katolicy.

polak to katolik
wtorek, 14 września 2021, 01:16

polska miala wielu biskupow.tych co wspolpracowali z targowica bylo 2.z tej samej rodziny.obydwaj powieszeni za zdrade .inni biskupi nie brali w tym udzialu.jesli ty slyszysz "ostatnio" o tym,ze polak to katolik to znaczy ty w polsce sie nie urodziles ani polakiem nie jestes a jezyk polski nauczyles na kursach.z tego rowniez wynika,ze grubo ponad tysiacletnia tradycja jest nasza.nie twoja poza tym....ja slyszalem to ,ze polak to katolik cale moje zycie.a mlody nie jestem.a tak poza tym przytlaczajaca wiekszosc wszystkich tych walczacych polakow na polach bitew przez tysiac lat bylo katolikami.a wiec swoje majaki mozesz pan upszejmie schowac w swoja kiszke stolcowa.upszejmie dziekuje za uwage.

tylko pytam...
czwartek, 16 września 2021, 14:05

@polak to katolik W takim razie czy marszałek Józef Piłsucki był Polakiem ?

Falcon
wtorek, 14 września 2021, 00:42

Może dodaj ilu duchownych katolickich zginęło za niepodległość tego kraju

Bren
środa, 15 września 2021, 14:05

A ilu ateistów... takie wyliczanki do niczego nie prowadzą.

hermanaryk
sobota, 18 września 2021, 07:07

Gdy jeszcze toczyliśmy wojny, ateistów mieliśmy może ciut więcej niż astronomów :)

SZELESZCZĄCY w TRZCINOWISKU
poniedziałek, 13 września 2021, 23:00

Kościuszko na temat tej grupy w sukienkach miał wyrobione zdanie , zresztą Piłsudski również

Ala23
poniedziałek, 13 września 2021, 22:24

To prawda, biskupi trzymali z I Targowicą, ale z dzisiejszą już nie.

ACAN
wtorek, 14 września 2021, 10:48

Dzisiejszą Targowicą a kogo masz na myśli. Tych którzy mają trochę inne zdanie w sprawie kierunku polityki zagranicznej jakiej niestety dzisiejsza władza nie uprawia. Proponuje mniej słuchać propagandy która odczłowiecza wszystkich którzy myślą i wyglądają inaczej.

Chżywar
wtorek, 14 września 2021, 13:50

Tych, którzy niedawno rozrabiali na granicy, albo tych, którzy darli paszczę, żeby UE przywaliła Polsce sankcje na przykład?

ACAN
wtorek, 14 września 2021, 10:39

Współcześni biskupi moim zdaniem nie są lepsi. Robienie przez nich polityki z ambony powoduje ogromne kontrowersje i podziały w społeczeństwie. Jest jeszcze jedna przypadłość hierarchów Polskiego kościoła a mianowicie po ich śmierci bądź odejściu na emeryturę wychodzą na jaw ich ,,chwalebne" uczynki.

poniedziałek, 13 września 2021, 22:03

Dziękuje za informacje.

Eee tam
poniedziałek, 13 września 2021, 16:22

W latach 1945 1989 miałeś już jednomyślność w Sejmie PRL tęsknisz? A to że Rosja i Białoruś łamią prawo nie oznacza że my też musimy zwłaszcza to międzynarodowe.

Chyżwar
czwartek, 16 września 2021, 10:20

Litwini właśnie wprowadzają nowy przepis. Osoba, która przekroczy na lewo białorusko - litewską granicę nie będzie się mogła tam ubiegać o ochronę międzynarodową. Litwa może sobie na to pozwolić. To niewielki kraj, więc tym samym pogłowie baranów mają niskie.

tad
wtorek, 14 września 2021, 08:40

A teraz mamy jednomyślność i łamanie prawa międzynarodowego - a nawet własnego prawa - w Brukseli. Czerwoni wszędzie są tacy sami.

Trzcinq
poniedziałek, 13 września 2021, 22:51

A jakie prawo międzynarodowe łamie RP?

Sed Lex
wtorek, 14 września 2021, 21:24

Traktaty EU - w tym np skutek orzeczeń TSUE.

Chyżwar
wtorek, 14 września 2021, 13:51

Też ciekaw jestem.

ciekawy
poniedziałek, 13 września 2021, 15:35

Od początku było wiadomo że to ściema. Uchodźcy z rejonu Syrii i Iraku idą przez Turcję, Grecję bo to najszybsza droga ucieczki a nie dookoła.

Skowronek
wtorek, 14 września 2021, 01:29

Rosjanie i Białorusini transportują tych ludzi samolotami, lotami czarterowymi bezpośrednio z Iraku i Syrii. Tak więc twoje "rewelacją" nijak się mają do rzeczywistości.

ciekawy
wtorek, 14 września 2021, 15:29

Bajki z mchu i paproci o przywożonych samolotami z Syrii I Iraku. Polskie służby sprawdziły że ci ludzie nie znają języków krajów z których rzekomo pochodzą. Są to przeważnie Tadżycy i generalnie ludność z Kaukazu (prawdopodobnie wśród nich jest sporo rosyjskich więźniów którym kazano udawać uchodźców). Zwykła szopka ustawiona przez białoruskie i rosyjskie służby.

Tweets Defence24