Reklama

Siły zbrojne

24 polskich żołnierzy pokonało koronawirusa

Fot. MON
Fot. MON

Aktualnie 75 żołnierzy Wojska Polskiego jest zakażonych koronawirusem, a 24 żołnierzy wyzdrowiało informuje resort obrony narodowej.

Wojsko od marca uczestniczy w działaniach mających powstrzymywać epidemię. Żołnierze transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami i rodzinami medyków, wspierają Straż Graniczną i policję, z którą prowadzą wspólne patrole. W czwartek w zwalczanie epidemii jest zaangażowanych 9 100 żołnierzy i pracowników wojska.

Na dzień 22 kwietnia zakażenie koronawirusem stwierdzono w Polsce u 10 169 osób. Według podanych w czwartek danych Ministerstwa Zdrowia hospitalizowanych jest w Polsce 3 099 osób, wyzdrowiało dotychczas 1 740 zakażonych osób. Kwarantanną jest objętych 103 129 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 21 781 osób. Dotychczas 426 osób zakażonych SARS-CoV-2 zmarło.

PAP/PJ

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Michał

  Ten wirus to farsa jak wy wszyscy w tym tekturowym kraju. Więcej ludzi umrze na zwykłą grypę, a przez te debilne i bezsensowne zakazy na inne przewlekłe choroby. Ciemny narodzie uciemiężony na wieki...

  1. Marek

   Jedź do mniej tekturowego. Hiszpania, Anglia, Niemcy, Włochy i Francja serdecznie zapraszają.

 2. Roman

  To chyba nasz pierwszy sukces na jakimś froncie!!!! Hurrrra!!!!

  1. marian

   A co to za sukces, jeżeli śmiertelność w tej grupie wiekowej jest znikoma, a tu mamy jeszcze ludzi dodatkowo wyselekcjonowanych zdrowotnie. Prawdopodobieństwo śmierci na koronę w populacji żołnierzy jest mniejsze niż prawdopodobieństwo wypadku śmiertelnego w drodze do pracy.

 3. Medicos

  14 wojskowych szpitali a ilu chirych lekarzy+?

Reklama