Reklama

Siły zbrojne

1600 wojskowych wózków widłowych dla US Army

fot. www.jcb.com
fot. www.jcb.com

Firma JCB otrzymała drugi pod względem wartości w swojej 71-letniej historii, jednorazowy kontrakt na dostawę wózków widłowych dla amerykańskich wojsk lądowych.

Umowa za 142 miliony dolarów zakłada dostarczenie do US Army ponad 1600 lekkich wózków widłowych, zdolnych do działania w trudnym terenie, które mają pozwolić Amerykanom na całym świecie, na rozładunek i załadunek palet ze statków powietrznych oraz kontenerów z jednostek pływających.

Firma JCB wygrała przetarg oferując amerykańskim wojskom lądowym maszynę typu 527-58M opracowaną na bazie produkowanych od 40 lat, komercyjnych, teleskopowych wózków widłowych Loadall, które są najbardziej sprzedawalnym produktem tego typu na świecie.

527-58M jest zasilany silnikiem diesla o mocy 63kW (84 KM). Pozwala to na podnoszenie ładunku o wadze do 2270 kg i do wysokości 5,8 m oraz poruszanie się z prędkością ponad 35 km/h.

Jest to drugi pod względem wartości kontrakt dla JCB. Największa umowa została zawarta w 2005 r., kiedy amerykańskie wojska lądowe zamówiły za ponad 206 milionów dolarów koparkoładowarki HMEE (High Mobility Engineer Excavator). Maszyny te były później sprzedawane również do amerykańskich sojuszników: do Australii, Niemiec, Nowej Zelandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Reklama

Komentarze

    Reklama