Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wzrost zamówień, spadek przychodów Leonardo

Fot. https://www.eurofighter.com
Fot. https://www.eurofighter.com

Koncern Leonardo ujawnił wstępne wyniki finansowe za 2016 rok. Spółka uzyskała nowe zamówienia o wartości około 20 mld Euro, a przychody szacowane są na 8 mld Euro. 

Zgodnie z udostępnionymi przez Leonardo danymi nowe zamówienia, które uzyskano w 2016 roku osiągnęły kwotę ok. 20 mld Euro i ich wartość jest o ponad 60% większa, niż w 2015 roku. Wśród kluczowych kontraktów wymieniono umowę o łącznej wartości 7,95 mld Euro na dostawę dla kuwejckiego ministerstwa obrony 28 myśliwców Eurofighter Typhoon. Zamówienia warte w sumie 35 mld Euro mają z kolei odpowiadają prawie trzyletniemu okresowi produkcji przedsiębiorstwa.

Przychody firmy wyniosły około 12 mld Euro, co stanowi spadek o 8% w stosunku do 2015 roku. Wśród głównych przyczyn wskazano niekorzystne zmiany kursu funta w stosunku do euro, zmiany w sektorze elektroniki, obrony i systemów bezpieczeństwa w USA, a także "słabości" w niektórych kluczowych obszarach rynku śmigłowców.

Zgodnie z komunikatem Leonardo wyniki potwierdzają skuteczność Planu Przemysłowego na lata 2014-2016. Obecnie firma wdraża kolejny program wieloletni, obowiązujący od 2017 do 2021 roku.

Pełny wyniki finansowe, a także szczegóły Planu Przemysłowego 2017-2021 mają zostać zaprezentowane w Londynie w dniu 16 marca br. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. O

    I bardzo dobrze że im spadają, niech spadają dalej a nie będą się mogli z kar powyplacac które dostają z każdym nowym zamówieniem w zestawie. Tylko jeszcze my powinniśmy ich w końcu za te ich nie jednorazowe numery w naszym kraju pozwać tak jak to robią inni. Może nauczą się być uczciwymi

Reklama