Reklama

Wojna na Ukrainie

USA: wojna Rosji z Ukrainą wchodzi w nową fazę

wojna w Ukrainie
Autor. @Liberov/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

Wojna z Ukrainą wchodzi w nową fazę, podkreśliła stacja CNN w nawiązaniu do przybycia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do USA w trzechsetny dzień agresji Putina na Ukrainę. Twierdzi, że wizyta ma nie tylko wymiar symboliczny.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Stacja zwróciła uwagę na symbolikę ubiorów przywódców obydwu krajów, niebiesko-żółty krawat Joe Bidena i zieloną bluzę Wołodymyra Zełenskiego. W kontekście nasilonych ataków Kremla na ukraińskie cele cywilne amerykańska telewizja przestrzegła przed patem. Przytaczając zapewnienie Bidena o kontynuowaniu pomocy Ukrainie w 2023 roku, wysnuła wniosek, że amerykański przywódca nie przewiduje zakończenia konfliktu w najbliższym czasie.

CNN nie przeoczyła wątpliwości państw zachodnich wspierających Kijów co do długoterminowych planów Zełenskiego. W Waszyngtonie przekonywał, że droga do zakończenia wojny nie będzie polegała na ustępstwach wobec Rosji. „Amerykańscy urzędnicy uważają, że Ukrainie może być coraz trudniej odzyskać terytorium od Rosji, która umacnia swoje pozycje - co może doprowadzić do krwawego impasu" – oceniła CNN.

Reklama

Czytaj też

Stacja dodała, powołując się na swe źródła, że ukraiński przywódca nie jechałby do Waszyngtonu, gdyby nie nastąpił znaczący rozwój w dwustronnych stosunkach z Ameryką. Za przejaw tego uznał przekazanie systemu obrony przeciwrakietowej Patriot. Niezależnie od dziesiątek miliardów dolarów pomocy wojskowej przywódca Ukrainy wciąż jednak zabiega o dodatkowe wsparcie USA.

„Jednak nowa faza ma miejsce nie tylko na polu walki. Przywódcy na całym świecie muszą zmierzyć się z gorzkimi skutkami inwazji Rosji. Wyższe ceny energii i żywności, częściowo wywołane twardymi sankcjami na Moskwę, przysporzyły kłopotów politykom w Europie i Stanach Zjednoczonych" – przyznała CNN.

Czytaj też

Zaakcentowała, że Republikanie, którzy przejmą kontrolę nad Izbą Reprezentantów USA, dali jasno do zrozumienia, że nie zatwierdzą każdego z wniosków Bidena o pomoc dla Ukrainy.„Niektórzy z nich odmówili udziału w przemówieniu Zełenskiego w Kongresie, protestując przeciwko temu, co ich zdaniem jest niepohamowanym wypływem dolarów z USA" – skomentowała CNN.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. opozycja

  Ciekawe czy nie bedzie jak z Kurdami, czy Tajwanem (lata 70 te) czy Polska w Jalcie - ze ostecznei gdy murzn spelni swoja role - zostanie pozocony. Narazie Ukraincy wierza - ze ktos sie o nich troszczy. I to za darmo.

  1. Buli

   Przepraszam ze się doczepiam ale po prostu nie mogę. Piszemy PORZUCONY :)

  2. Sorien

   Nie będzie bo ta gra jest o za duża stawkę... USA musi pomogą UA nie bo ich boli serduszko tylko wiedzą że dzięki tej wojnie Rosja może opanować UA a Chiny Rosję i UA oraz Mołdawię i Gruzję bo one odrazu po zwycięstwie zostaną zaatakowane przez Rosję . Wtedy będzie koniec wojen narazie w Europie . Międzyczasie bądź w trakcie tych wojen Chiny zaatakują Tajwan , USA , Japonie a północ południe. USA musi pomogac UA bo to walka z całym blokiem wschodnimi na czele których stoi ich głowny konkurent -Chiny . Rosja to tylko pies jeden z wielu chin

  3. farfozel

   Chiny to dostaną taki łomot od USA że przez nast. 100 lat nie dojdą do siebie .

 2. Sorien

  Nowa faza wojny polega na tym że UA straciła już możliwość do robienia dużych ofensyw. A czemu ? Bo NATO zwłaszcza Europa udaje że pomaga.... UA brakuje czołgów itp nie na już co im dawać.... Energetyka siada coraz trudniej się ją naprawia.. podjerzewam że najgorsze dni ruskich już były tak samo jak najlepsze Ukrainy ... Nie podzielę zdania CNN że nastanie teraz krwawy impas .. nie nastanie bo ruskie się rozkręcają z produkcją wojenna jak i mobilizacjami . W NATO brakuje Regana , pajace udają że pomagają i zostawiaja Ukrainę na pastwę losu ruskich

  1. Albert

   Obecna sytuacje zwana impasem determinuje sytuacja pogodowa. Wujek bloto skutecznie zahamowal obie strony, ale ty musisz pisac, ze NATO. NATO jak widac to USA, Polska i GB, reszta dla zwyciestwa Ukrainy nie jest potrzebna. Mobiki jak widac zadnego przelomu nie zrobily tak jak rozkrecona produkcja wojenna. Rosja nie ma zadnych szans z USA jesli chodzi o wygranie tej wojny i to USA zadecyduje kiedy i jak Rosja przegra a nie twoje mobilizacje, produkcje wojenne, czy udawanie Europy.

  2. Alaris

   Tak,tak. Tak się rozpisałeś i ani słowa prawdy.

 3. szczebelek

  Republikanie to jednak cosplay naszych polityków z opozycji gdy chodzi o zdobycie władzy...

Reklama