Reklama

Wojna na Ukrainie

Ukraiński wywiad potwierdza zmasowany atak dronami

Wrak ukraińskiego drona samobójczego z napędem odrzutowym
Wrak ukraińskiego drona samobójczego z napędem odrzutowym
Autor. Runet

Źródła w ukraińskich służbach i wojsku potwierdzają zorganizowanie ataku dronów na cele na terytorium Rosji – powiadomił portal „Ukraińska Prawda”. W ataku w nocy z piątku na sobotę zastosowano kilkadziesiąt bezzałogowców.

„W nocy z 19 na 20 kwietnia ukraińskie bezzałogowce zaatakowały terytorium Rosji, to wspólna operacja Zarządu Głównego Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR), Służby Bezpieczeństwa Ukrainy oraz Sił Operacji Specjalnych” – pisze „Ukraińska Prawda”. Potwierdziły to źródła portalu w HUR i SBU.

Ukraińskie drony zaatakowały cele w obwodach: biełgorodzkim, briańskim, kurskim, tulskim, smoleńskim, riazańskim, kałuskim i moskiewskim. Celem ataków był infrastruktura energetyczna, która zasila rosyjski przemysł zbrojeniowy. Według źródeł „Ukraińskiej Prawdy” trafione zostały co najmniej trzy stacje elektroenergetyczne oraz baza paliwowa.

Czytaj też

Strona rosyjska informowała wcześniej, że „zestrzeliła lub przechwyciła” 50 ukraińskich dronów. Władze lokalne w Rosji potwierdziły m.in. uszkodzenia obiektów energetycznych w obwodzie briańskim i kałuskim, a także pożar zbiornika z paliwem w obwodzie smoleńskim.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Robs

    Więcej takich akcji. Tylko sukcesywnie niszczenie zaplecza i infrastruktury jest szansą na zmienienie możliwości Rosji.

Reklama