Reklama

Wojna na Ukrainie

Ukraina wyda 550 mln dolarów na drony

Bayraktar TB2
Bayraktar TB2
Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Ukraina planuje w 2023 roku przeznaczyć 550 mln dolarów na drony - powiedział w poniedziałek ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow, cytowany przez agencję Reutera.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Z ukraińskimi producentami podpisano już 16 umów na dostawy - powiedział szef ukraińskiego resortu obrony.

W wojnie, którą 11 miesięcy temu rozpętała Rosja, najeżdżając sąsiednią Ukrainę, siły zbrojne obu państw wykorzystują szeroki wachlarz bezzałogowych statków powietrznych do celów rozpoznawczych i bojowych - napisała agencja Reutera.

Reklama

Czytaj też

Agencja przypomniała, że Ukraina otrzymała dużo dronów od zagranicznych partnerów, od wyposażonego w rakiety tureckiego Bayraktar TB2 do wyprodukowanego w Norwegii drona zwiadowczego Black Hornet, który waży mniej niż 33 gramy.

Kijów stara się teraz zwiększyć produkcję krajową, by zbudować coś, co urzędnicy określają jako "armię dronów" - podkreśliła agencja.

Czytaj też

"Niezależność kompleksu wojskowo-przemysłowego jest jednym z czynników zdolności obronnej kraju" - napisał minister Reznikow na Facebooku.

Siły Zbrojne Ukrainy ogłosiły w zeszłym tygodniu, że zainicjują powstanie firm produkujących drony szturmowe. Ministerstwo Obrony otrzymało 75 zgłoszeń od ukraińskich firm produkujących drony, z których wybrano 16.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama