- WIADOMOŚCI
Trump: Putin zgodził się nie bombardować Ukrainy przez tydzień
Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że poprosił Władimira Putina o wstrzymanie na tydzień bombardowania Kijowa i innych ukraińskich miast w związku z falą zimna. Amerykański przywódca oznajmił, że Putin zgodził się na taką propozycję.
„Z powodu zimna, ekstremalnego zimna - takiego samego jakie mamy my - osobiście poprosiłem prezydenta Putina, aby nie strzelał do Kijowa i miast i miasteczek przez tydzień - powiedział Trump podczas posiedzenia gabinetu w Białym Domu - „Zgodził się to zrobić. I muszę wam powiedzieć, że to było bardzo miłe. Wiele osób mówiło: „Nie marnuj telefonu. Nie dostaniesz tego”. A on to zrobił i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to zrobił - dodał. Zaznaczył, że Ukraińcy „prawie w to nie uwierzyli”.
Na ten moment jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony Kremla w tej sprawie. W ostatnich tygodniach ukraiński sektor energetyczny oraz ciepłowniczy był jednym z głównych celów rosyjskich uderzeń na terenie Ukrainy, mających na celu osłabienie morale za linią frontu.

WIDEO: "Koordynacja jest najważniejsza". Dowódca GROM o operacjach specjalnych