Reklama

Wojna na Ukrainie

Szmyhal: Ukraina ma silniejszą obronę przeciwlotniczą, niż zeszłej zimy

Denys Szmyhal
Denys Szmyhal
Autor. Flickr.com

Zdaniem premiera Ukrainy jego państwo jest znacznie lepiej przygotowane do obrony swojej infrastruktury krytycznej, niż poprzedniej zimy.

Reklama

"Ukraina ma dzisiaj o wiele więcej systemów obrony przeciwlotniczej, są one też potężniejsze. W zeszłym roku nie mieliśmy ani NASAMS, ani IRIS-T, ani SAMP-T, ani wielu innych systemów. Nasza obrona powietrzna stała się jeszcze bardziej kompleksowa i doświadczona. Nadal pracujemy nad jej rozwijaniem. Przed zimą będzie jeszcze potężniejsza, silniejsza i skuteczniejsza" - powiedział Szmyhal.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Premier przekonywał, że Ukraina wdraża systemy ochrony obiektów energetycznych, jakich nikt na świecie jeszcze nie realizował. Wspomniał w tym miejscu o "biernej" i "aktywnej" ochronie obiektów i o decentralizacji systemu energetycznego.

Przypomniał, że Ukraina otrzymała 2,3 mld USA na odnowienie i ochronę energetyki. Zapewnił, że przed zimą zakończą się szeroko zakrojone prace remontowe w obiektach energetycznych. Wyjaśnił, że rozszerzono dwukrotnie możliwość importu energii elektrycznej z krajów Unii Europejskiej.

Czytaj też

Szmyhal poinformował też, że zapasy gazu w zbiornikach na Ukrainie wynoszą obecnie 15 mld m sześć. "Jak obiecuje (państwowy koncern) Naftohaz, po raz pierwszy przeżyjemy zimę dzięki zapasom naszego własnego gazu" - powiedział.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. bezreklam

    Mnie ciagle JEDNO Zsatwia - jak mozliwe ze Rosjanie nie zszniczyli TOROW biegnacych z POlski - skoro tamtedy idzie cale uzbrojenie? Tak trudno czy co?

    1. Sorien

      Lini kolejowych jest sporo - ruskie rozumem nie grzeszą więc no cóż... . Pewnie próby były, może nawet coś wysadzili ale to nie zachwiało dostawami . Do tego ludność lokalna wrogo nastawiona do dywersantow . Ua też nie udało się lini zaopatrzenia Rosji rozwalić- brew pozorom nie jest to takie proste

Reklama