Reklama

Wojna na Ukrainie

Syn konstruktora dronów Lancet pracuje w Instytucie ONZ

Amunicja krążąca Lancet
Amunicja krążąca Lancet
Autor. Kalashnikov Group

Niezależny portal rosyjski Ważnyje Istorii poinformował, że Ławrentij Zacharow, syn Aleksandra Zacharowa, konstruktora dronów Lancet, masowo wykorzystywanych w atakach na Ukrainę, pracuje w Instytucie Badań nad Rozbrojeniem ONZ; obaj są właścicielami wartego 1,5 mln funtów mieszkania w elitarnej dzielnicy Londynu.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Aleksander Zacharow to rosyjski konstruktor, który od ponad 15 lat pracuje nad konstrukcjami dronów. Jego najbardziej znanym dziełem jest dron kamikadze Lancet, zdolny do bezpośredniego rażenia celów takich jak czołgi, radary itp. Tego typu maszyny były używane w Syrii, a obecnie wykorzystywane są do atakowania celów na Ukrainie. Eksperci uważają je za bardzo skuteczne, nazywają je "biczem strefy działań wojennych". Samego Zacharowa rosyjska propaganda nazywa "drugim Kałasznikowem". Przedsiębiorstwo produkujące bezzałogowe statki powietrzne CST w rzeczy samej należy do koncernu Kałasznikowa, a Zacharow ma w nim pakiet kontrolny - napisał portal.

Jego syn Ławrentij od 2021 roku pracuje w różnych agencjach pod egidą ONZ; od maja 2023 roku zatrudniony jest w mającym siedzibę w Genewie Instytucie Badań nad Rozbrojeniem ONZ (UNIDIR), gdzie zajmuje się programami zarządzania bronią i amunicją, zagadnieniami rozminowywania i dostępem organizacji humanitarnych do stref konfliktu.

Reklama

Czytaj też

Portal Ważnyje Istorii zwrócił uwagę, że jak wielu przedstawicieli putinowskiej elity również rodzina Zacharowów zarabia pieniądze na rosyjskim patriotyzmie i wojnie z Zachodem, jednocześnie inwestując i wydając swoje zarobki na tym samym wrogim Zachodzie. Zgodnie z brytyjskim rejestrem nieruchomości, Zacharowowie kupili mieszkanie w londyńskiej dzielnicy Westminster, około kilometra od Big Bena i Pałacu Buckingham, które warte jest około 1,5 mln funtów (ok. 7,7 mln zł - PAP).

Władze Wielkiej Brytanii nałożyły sankcje na firmę CST produkującą drony Lancet, ale nie na rodzinę Zacharowów - podkreślono w artykule.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. Był czas_3 dekady

  Pojawiła się w sieci informacja, że został zniszczony kolejny KRAB przez amunicję krążącą Łanciet. Rosjanie użyli zmodernizowanego Łancieta. Jego głowica bojowa przenosi ładunek o masie 5 kg zamiast 3 kg, jak w poprzedniej wersji. Posiada też zwiększony zasięg.

 2. Anty 50 C-cali

  bezreklam bezwzględnie pierwszy - po 15 latach oddzielenia od polskiego (hehe!) alfabetu. S SYN konstruktora Lanceta NIE JEST O NIC! OSKARŻONY. Domniemanie niewinności nie wchodzi Tu w grę, synuś "tylko"....od maja 2023 roku zatrudniony jest w mającym siedzibę w Genewie Instytucie Badań nad Rozbrojeniem ONZ (UNIDIR), gdzie zajmuje się programami zarządzania bronią i amunicją, zagadnieniami rozminowywania----A "czasowo okupowane" ziemie Ukrainy - granic Zagwarantowanych!!!!!! pozostaną russkie, albo Zaminowane. kontestowane jak wzgórza Golan albo granica bratniej Korei. Północnej

  1. Rusmongol

   Z tym alfabetem to ciekawa sprawa. Towarzysz ten jako Chinol czy ostatni (już się pogubiłem w jego wcieleniach) pisał że niepoprawna pisownia wynika z dyslekcji, ale j7z jako asymetria, bez reklam pisze ze to wynik długiego przebywania poza krajem. Niestety od tego osobnika prawdy w żadnej materi się jeszcze nie dowiedziałem.

 3. Rusmongol

  Podczas jednego z propagandowych programów na antenie rosyjskiej telewizji doszło do ciekawej wymiany zdań między Olgą Skabiejewą a ekspertami zaproszonymi do studia. Propagandystka zastanawiała się, kogo jeszcze, oprócz Ukrainy, może zaatakować Rosja. Jej zdaniem, powinna być to Turcja, ponieważ prezydent tego kraju Recep Erdogan "rości sobie prawo do Morza Czarnego".

 4. bezreklam

  Najbardziej bez senswna akcja pod wgzdem PR- to ze Polska musiala placic milnwe odszkodwanie Talibom przetrzmwanym u nas na mazurach w Tajnych Wieziach CIA. Nie dosc ze bez prawnie to jeszcze placic kase dla Talibow. Takie akcje tylko USa potrafia zmajstrwac. A co do SYNA kogos waznego. Wiecie ze Syn Bidena na Ukrainie oskazny o korupcje?

  1. Rusmongol

   Rosja ma jedną zaletę do USA. Tam można kr@sc, brać w łapę i dopiero wtedy cie oskarża jak podpadniesz pupinowi. Ja ci tylko chłopie przypomnę że Rosja przez transparency International jest oceniana pod względem korupcji gorzej niż Ukraina hahaha. A teraz musisz napisać coś pokrętnego i durnego żeby wyszło na Twoje 😂

Reklama