Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosja przyłączyła okupowane tereny Ukrainy do jednego ze swoich okręgów wojskowych

Autor. mil.ru

Rosyjska armia formalnie przyłączyła okupowane tereny Ukrainy do swojego Południowego Okręgu Wojskowego, ale jest mało prawdopodobne, by miało to natychmiastowy wpływ na przebieg wojny - poinformowało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W codziennej aktualizacji wywiadowczej przekazano, że 3 lutego rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS podała, iż samozwańcze, kontrolowane przez Moskwę Doniecka i Ługańska Republika Ludowa oraz obwody zaporoski i chersoński zostają podporządkowane trzygwiazdkowemu dowództwu, którego siedziba znajduje się w Rostowie nad Donem. Jak wyjaśniono, jest to konsekwencją styczniowej zapowiedzi ministra obrony Siergieja Szojgu, że ekspansja militarna obejmie utworzenie na Ukrainie "samowystarczalnych zgrupowań wojskowych".

Czytaj też

"To posunięcie podkreśla, że rosyjskie wojsko prawdopodobnie dąży do (uwzględnienia) nowo zajętego terytorium w swoich długoterminowych (planach) strategicznych. Jest jednak mało prawdopodobne, by miało to natychmiastowy wpływ na przebieg kampanii (na Ukrainie). Rosja obecnie rozmieszcza (w rejonie konfliktu) siły ze wszystkich okręgów wojskowych, dowodzone przez rozlokowany ad hoc sztab" - napisano

Reklama

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. Wania

    Hitler też przyłączył Austrię, Czechy a później przyłączył do rzeszy cześć polski nazywając te tereny "wcielonymi ziemiami wschodnimi”. Teraz w odwecie Czechy w referendum mogą przyłączyć Królewiec. Wiemy jak się to skończyło dla Hitlera, zobaczymy jak to się skończy dla Putina.

  2. Ma_XX

    dla mnie to i pół Marsa mogą przyłączyć - wartość podobnie kabaretowa

Reklama