Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosja: Londyn stał się stroną konfliktu na Ukrainie, brytyjskie obiekty mogą być atakowane

Autor. Corrado Baldassi/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Do MSZ Rosji wezwano w poniedziałek ambasadora Wielkiej Brytanii i ostrzeżono go, że brytyjskie obiekty wojskowe i sprzęt mogą być atakowane w Ukrainie i poza jej granicami w odpowiedzi na wykorzystanie przez Kijów brytyjskiego uzbrojenia do atakowania terytorium Rosji - pisze Reuters.

Reklama

Do MSZ wezwano brytyjskiego ambasadora Nigela Casey’a, by wyrazić oficjalny protest wobec słów ministra spraw zagranicznych Davida Camerona, który oznajmił, że Ukraina ma prawo do wykorzystania brytyjskiego uzbrojenia, by atakować Rosję.

Reklama

MSZ w Moskwie oświadczyło, że wypowiedź Camerona to uznanie, że Londyn jest obecnie de facto stroną konfliktu.

Resort ostrzegł, że brytyjskie obiekty militarne mogą być celem ataków zarówno w Ukrainie, jak i poza jej granicami w odpowiedzi na ataki na terytorium Rosji.

Reklama

Podczas wizyty w Kijowie w ubiegłym tygodniu Cameron powiedział agencji Reutera, że Ukraina ma prawo do wykorzystywania broni przekazanej jej przez Londyn do atakowania celów w Rosji i zależy od decyzji Kijowa, czy to uczyni

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (14)

 1. Tani2

  Goście nikt UK nie będzie atakował. Hutti dostaną ruskie rakiety i z przyjemnością przetestują je na NATO okrętach. Jak pomoc to pomoc. Pomaga UK ,to pomoże i Rosja. I nie będzie żadnego atomu. Dlatego ambasador UK był smutny bo mu ruscy przypomnili o Sheffildzie i Atlantic Conveyor. Goście jaja się kończą i ruscy pokazują rogi. To przerabiają teraz amerykanie do nich strzelają partyzanci nie ruscy.

  1. Davien3

   Po pierwsze Sheffielda zatopiła ZACHODNIA rakieta, po drugie Huti to moga atakowac cywilne statki ale okręty sa poza ich mozliwościami, a po trzecie jak sądzisz czym skończy się dla Rosji jak jej pocisk trafi w cokolwiek? Czyzby Putin chciał aby Ukraina dostałą pełne wsparcie z Izraela? Więc skończ te kiepskie brednie.

 2. user_1050711

  A nie "wystarczy", że potną podmorskie światłowody i rurociągi ?

  1. Carolus

   To by było przekroczenie czerwonej linii NATO i sowietoland o tym wie.

  2. rosyjskaRuletkaTrwa

   @user_1050711 potną to się zepsują ich rurociągi ... taka karma.

  3. Davien3

   user to wtedy Ukraina dostanie co będą chcieli bez żadnych ograniczeń co do celów. I pa pa ruskie rafinerie:))

 3. radziomb

  Putin chciał wojnę z Nato , to będzie ją miał. z tym że Jokerów nie uzywamy bo Chiny mu zabroniły uzywać atomówki ... ups...

  1. kukurydza

   Wiesz, problem jest taki, że ruscy twierdzą że mają, a NATO naprawdę ma. Dopiero teraz, po "przestawieniu na tory wojenne" ruscy na całą wojnę wydają rocznie z grubsza tyle, ile samo USA wydaje rocznie na utrzymanie i konserwację swoich głowic nuklearnych, co powinno dać ci pojęcie, jakie są prawdziwe proporcje siły w realnie gotowych do użycia głowicach. I to właśnie dlatego ruscy tak WYLI na amerykańską tarczę mimo zapewnień że jest obliczona "na tych 20 rakiet co może odpalić Iran". Ale nigdy nie brakło im tupetu - kryzys kubański wywołali mając 4 sprawne ICBM przeciw 400 które mieli amerykanie.

  2. rosyjskaRuletkaTrwa

   @kukurydza choćby to pokazuje jak bardzo sowiety chcą wojować zamiast pokonać "dziki" zachód produkcją choćby taką jak Chiny.

  3. Davien3

   Kukurydza co zabawniejsze baza w Redzikowie i tak nie byłaby w stanie zatrzymac uderzenia Rosji na USA bo nie ma takiego zasięgu. Natomiast co do Kryzysu Kubańskiego to ZSRS miał wtedy całe 3 R-7 ICBM vs 120 amerykańskich do tego znacznie nowocześniejszych ICBM-ów

 4. Realista.

  Wojna się rozkręca ? Bo brak mądrych , aby ją skończyć ??

  1. Carolus

   Wojna się rozkręca, bo sowieci nie chcą przestać atakować suwerenny kraj w jego międzynarodowo uznanych granicach.

  2. Carolus

   Putin się rozkręca. Przekonuje coraz więcej swoich sług, że warto umierać za mrzonki cara. A niezdecydowanych do tego zmusza.

  3. rosyjskaRuletkaTrwa

   @Realista przecież sponsorzy wojny z rosji piszą że rubli mają ile chcą i mogą ją prowadzić ze światem do końca świata i 1 dzień dłużej.

 5. leiter84

  Śmiechu warte te pogróżki, Wowa już się całkowicie pogubił w swojej 3-dniowej "operacji specjalnej".

  1. kukurydza

   Niech wowa uważa, bo nie daj Boże ktoś w UK weźmie ten "akt nadętej żaby" serio, i NIE weźmie poprawki że ruskim zostało może 5 sprawnych rakiet, takich co NIE spadają na odpalający je OP/wyrzutnię... a jak się UK odwinie i przywali, to na granicy będziemy mieli łatwiej, bo nałażący ruscy będą świecić w ciemności :)

 6. QVX

  Anegdota z czasów Zimnej Wojny. Na Morzu Śródziemnym radziecki okręt na szlaku żeglugowym uczęszczanym przez jednostki państw NATO postawił zaporę z boi. Amerykanie, Francuzi, Włosi etc. zaczęli ustalać ze swoimi dowództwami, co począć w tej sprawie. Gdy to trwało, do zapory podpłynęła fregata z Royal Navy, rozstrzelała boje z dział i popłynęła dalej. W ogóle Putin coraz bardziej powtarza "sukces" Mikołaja I z 1854 r., któremu udało się wkurzyć całą Europę.

  1. user_1062508

   Jedyna szansa w tych angoloach, reszta trzesie się ze strachu

  2. Extern.

   @user_1062508: No coś w tym jest, są ostrzy. Popłynąć przez pół ziemi na wojnę do Argentyny się nie bali. , jak zauważyli że Niemcy za dużo znaczą w UE to po prostu na twardo wyszli z Unii mimo że oberwali za to ekonomicznie. Też pierwsi wsparli Ukrainę nowoczesną bronią. No ale też i ich pozycja jest szczególna: są wyspą, mają silną flotę wojenną i handlową, silne i nowoczesne lotnictwo, atom cywilny i militarny, prawdziwe technologie rakietowe,, Londyńskie City, własną ropę, i gaz, są pierwszoligowym sojusznikiem USA, więc w sumie Rosja o ile nie zdecyduje się obłożyć ich strategiczną bronią atomową co i ją by kosztowało kilkanaście zniszczonych miast, to może im nagwizdać.

 7. GB

  Na moje oko to Brytyjczycy i Ukraińcy powinni powiedzieć - sprawdzam - w sensie ataku np. na lotnisko Su-34 w Woroneżu rakietami Storm Shadow..

  1. młodygrzyb

   GB ależ było już sprawdzam. Obie strony poniosły straty. Nawet wczoraj w jednej telewizji mówił o tym zaproszony ekspert.

  2. GB

   Jakie straty ponieśli Brytyjczycy w Wielkiej Brytanii?

  3. młodygrzyb

   Uwielbiam tego typu teksty. Udawanie że nie wiesz o co chodzi. Zapominanie o tym że ruscy rozpirzyli koszary z brytyjską obsługa harpoonów . Taki znawca z ciebie tematu jak fachowiec od Mi-14 byłeś.. Nadal twierdzisz ze Leopardy 2 to niepalne maszyny bo taki "cudowny" system p.poz maja?

 8. Zam Bruder

  W rozumieniu Kremla terytorium Rosji to także zagarnięty Krym i obydwie tzw.republiki ludowe a zatem w najbliższym czasie dowiemy się jak Rosja zrealizje swoje groźby, bo potenxjalne brytyjskie cele zlokalizowane są zarówno u nas jak i np..w państwach bałtyckich. Czy zatem nastąpi casus uruchomienia w ramach NATO artykułu piątego który dodatkowo został jeszcze dla podkreślenia jego wagi obwarowany "czerwoną linią"? A jak.sama owa zakreślona "linia' - groźna sama w sobie nie zatrzyma Rosji w jej grožbach i postanowi wykonać "sprawdzam"?

  1. user_1062508

   Ruskie się sami boją tego co mówią :)

  2. GB

   Zam Bruder, Krym i obie okupowane republiki cały czas są atakowane brytyjskimi rakietami Storm Scadów, amerykańskimi od systemów HIMARS (np ATACMS,) i jakoś nic do tej pory ruscy nie zrobili w sensie ataku na państwa europejskie (NATO).

 9. Ależ

  Mówią czyli nic nie zrobią

 10. user_1060861

  Może jak brytyjczykom zaczną spadać rosyjskie rakiety na miasta, to może te społeczeństwo przemyśli wsparcie dla ukrainy, to nie lata 40 XX w. Wyłączenie im np. prądu może poskutkować rewolucją i falą samobójstw,

  1. user_1062508

   Chciałbyś :)

  2. Wania

   W swoich nie będą bić atomówkami. Sołowiow mówi jak ty - ale jego żona z dziećmi mieszka w Londynie, inni oligarchowie tak samo plus nieruchomości i interesy. Grożenie atomem jest dla maluczkich Rosjan, żeby grzecznie umierali za wodza na froncie i jedli więcej ziemniaków z bimbrem. Więc słuchaj więcej solowiowa i wierz w jego propagandę. I nie zapomnij słuchając go iść zgodnie z jego słowami wiesz gdzie. Jego syn nie słucha jakby tatusia i jest gwiazdą okładek kobiecych brytyjskich czasopism.

  3. GB

   A to Brytyjczycy rakiet nie mają? Ruscy co chwila się przekonują o ich skuteczności. Zawsze ruscy mogą dostać wiecej.

 11. Wania

  No włącz dekretem zagarnięte terytoria Ukrainy do Rosji i zrób tam wybory na prezidenta.... Tereny te są okładane przez Ukrainę bronią otrzymaną z całego świata a w Moskwie cisza. Nic. Atakuj rafinerie i rosyjskie bazy dronami i rakietami - w Moskwie cisza. Ogłoś, że dostarczone rakiety Ukraina może zużyć jak chce - w Moskwie skowyt. Jak mawiają: słychać wycie? - znakomicie!!

 12. Stefan1

  Na tej samej zasadzie Iran też się stał stroną konfliktu, i Korea Północna też.

 13. Wania

  A co ta Moskwa taka wrażliwa? Przecież jak mawia Putin. Wojny u nich Niet. Jest "specjalnu operacju" a to oznacza brak zakazu dostarczania broni Ukrainie. Jakoś nikt nie wzywa ambasadorów Iranu, Korei północnej Chin czy Indii a ich broń i najemnicy służą Moskwie do ataków na Ukrainę. Rosja jest żałosna.

 14. Strusiu-73

  Dosyć to żałosne..

Reklama