Reklama

Wojna na Ukrainie

Państwa UE przeszkolą żołnierzy ukraińskich?

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Państwa UE chcą przeszkolić ok. 15 tys. ukraińskich żołnierzy – informuje w niedzielę agencja dpa, powołując się na informacje dzienników „Spiegel” i „Welt am Sonntag”. W tej sprawie zapadają już odpowiednie decyzje w Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa UE.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Komitet Polityczny i Bezpieczeństwa (PSC) zajmuje się sprawą szkoleń wraz z ambasadorami państw unijnych. Decyzja nie została jeszcze formalnie zatwierdzona przez kraje UE" – podaje dpa.

Czytaj też

Po nieformalnym, piątkowym szczycie UE w Pradze premier Czech Petr Fiala wyraził zadowolenie z porozumienia w sprawie misji szkoleniowej dla ukraińskich wojsk, nie podając konkretnych liczb.

Reklama

Z informacji "Welt am Sonntag" i "Spiegel" wynika, że ukraińscy żołnierze będą szkoleni między innymi w Niemczech i w Polsce. Ponadto planowane są szkolenia na terenie innych krajów UE.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. Pucin:)

  A Białorus przeszkoli i wyposaży żołnierzy rosyjskich >>>>> i tak to będzie trwało!!!!!!! :)

  1. SpalicKreml

   Poteza bialorus, slynna ze swej kwitnacej ekonomii, nowoczesnej armii ,zaawansowanego przemyslu o raz budzacej zazdrosc wolnosci obywatelskiej, marzenie, sam by sie tam szkolil.

  2. Chyżwar

   Ryzyko jest, że nie tylko przeszkoli i wyposaży. Ich watażka przyciśnięty przez putina już ogłosił połączenie białoruskiej armii z rosją.

 2. DDR

  To chyba Ukraińcy będą ich szkolić jak walczyć bo kraje UE najwyżej mogą szkolić Ukraińców w dostarczaniu koców i szybkiej ucieczki

  1. Pucin:)

   @DDR - Ukraina nie posiada środków i zaplecza na prowadzenie wojny materiałowej - bez wsparcia zachodu już by upadła!!! A co do umiejętności walki to brytole i USA-nie im nie ustępują!!!! :)

  2. Blend-a -med

   Pewna korekta do wpisu : "stare, tłuste" kraje EU a poza tym w 100% tach trafna diagnoza. Koce koniecznie w kolorze tęczy!

  3. Remus

   Ale ci już wyszkolenia Ukraińcy są tak jakby trochę mocno zajęcia aktualnie, cały czas kogoś zabijają a to jest mocno absorbujące. A wyszkolić trzeba rekrutów, oni naprawdę są zieloni jak szczypiorek na wiosnę.

 3. Remus

  Jo. W piciu wódki i jedzeniu słoniny. Zajęcia dodatkowe to ściągnie na lewo paliwa z baków służbowych pojazdów i sprzedaż okolicznym rolnikom.

 4. Facetoface

  Komitet Polityczny UE powinien się zająć sztucznym piętrzeniem przez Niemcy trudności w naprawie ,,4 sztuk,, PzH z Ukrainy bo czuć w kościach, że szkolenie podobnie będzie sie odbywało.

  1. Gandharwa

   Bądą remontowane na Słowacji

 5. Valdi

  Przypomnijmy NATO w ramstein podjęło misję szkoleń dla 3 brygad grenadierów pancernych Ukrainy czyli 4x800x4 czyli 12800 od plutonu po kompanię Obejmuje ona cały ekwipunek i broń osobistą oraz pakiet medyczny i SAR pakiet Atgm , tutaj Bravo, pakiet Road runner czyli strzał i szybki atak, pakiet Martlet czyli piorun2 Nowa Zelandia dorzuca pakiet komputer balistyczny dalmierz laserowy artyleria

Reklama