Reklama

Wojna na Ukrainie

Nocne uderzenia na Ukrainę. Celem infrastruktura energetyczna

Ukraiński zestaw przeciwlotniczy i zestrzelony bezzałogowiec Shahed.
Ukraiński zestaw przeciwlotniczy i zestrzelony bezzałogowiec Shahed.
Autor. Dowództwo Zjednoczonych Sił Zbrojnych Ukrainy/Facebook

Podczas nocnego ataku dronów na Ukrainę Rosja uderzyła m.in. w obiekty infrastruktury energetycznej. Siły Powietrzne Ukrainy poinformowały o zestrzeleniu 24 Shahedów.

„Tej nocy obrońcom nieba udało się zestrzelić 24 Shahedów nad obwodami: dniepropietrowskim, połtawskim, zaporoskim, chersońskim, charkowskim, donieckim, sumskim, czernihowskim, winnickim, kijowskim, kirowohradzkim i mikołajowskim” – przekazał dowódca ukraińskich Sił Powietrznych generał Mykoła Ołeszczuk.

Wyprodukowane w Iranie drony wystartowały z okupowanego Krymu oraz rosyjskiego obwodu kurskiego. Ogółem Rosjanie wypuścili ostatniej nocy 27 takich maszyn – wyjaśnił.

W wyniku ataku ucierpiała infrastruktura energetyczna obwodu sumskiego na północnym wschodzie kraju. Ogólnie w wyniku wczorajszych ataków zginęło 12 cywilów, a prawie 50 zostało rannych.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. Tani2

  Wyłączą im światło nie będzie pracy więc babki ruszą za granicę i tak już 6,5 mln wg oficjalnych danych wyjechało. Będzie tak jak w przemyskim wojewòdztwie w latach 90 tych. Pani tylko chleb i ocet macie? Panie tu tylko dzieci i starcy zostali ,reszta uciekła za pracą. Historia się powtarza i po co czołgi i samoloty. Wyłączyć wtyczkę i nic nie ma. Amen jak mòwili starożytni Chińczycy

 2. sprawiedliwy

  12 cywilow. Z koleii ONZ wraz z Policja Ukrainska podaje ze od poczatku wojny zginelo ok 11 tys cywilow. Porownajcie Afgastan - opercja NATO - 300 tys. Irak - 655 tys. Gaza - 40 tys. - Skoro jest to jedna ze spokojnjszych wojen swiata - dlatego jest najwicej zamieszania wiecie? Ja wiem:)

  1. farfozel

   sprawiedliwy Podziel się wiedzą .

  2. Buczacza

   Jedna ze spokonjnszych wojen swiata... Do tego tradycyjnie Afgastan bądź Afgasistan...

  3. zenek12

   Wybierz najbardziej rozbuchaną z dostępnych w internecie liczbę zabitych w Iraku wymyśloną przez jakąś organizacyjkę na zasadzie 'wydajemisie', przemilcz, że ponad 90% strat w ludziach to efekt walk Irakijczyków z Irakijczykami, napisz coś o swoim samodzielnym myśleniu i ogólnej wyjątkowości na tle beczących owiec, spocznij z poczuciem spełnienia.

Reklama