Reklama

Wojna na Ukrainie

Minister obrony Ukrainy zostanie zastąpiony?

Minister Obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow
Minister Obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow
Autor. Oleksii Reznikov/Twitter

W nadchodzącym tygodniu na Ukrainie może dojść do zmiany na stanowisku ministra obrony – pisze w sobotę, powołując się na źródła, Ukraińska Prawda. Jako możliwego następcę Ołeksija Reznikowa portal wskazuje Rustema Umerowa.

Reklama

Według źródeł Ukraińskiej Prawdy w nadchodzącym tygodniu prezydent ma wnieść do Rady Najwyższej propozycję dymisji Reznikowa i zaproponować na jego następcę Rustema Umerowa, obecnego szefa Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Rada Najwyższa miałaby również powołać nowego ministra kultury i polityki informacyjnej. Według Ukraińskiej Prawdy najbardziej prawdopodobna jest kandydatura Julii Fediw, która w latach 2018-2021 stała na czele Ukraińskiej Fundacji Kultury. Poprzedni minister kultury odszedł ze stanowiska w lipcu br.

Jeszcze w sierpniu Ukraińska Prawda pisała, że Wołodymyr Zełenski planuje zmianę na czele resortu obrony.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. OS-INT

  Ołeksij Reznikow stracił stanowisko ministra obrony Ukrainy - przekazał w wieczornym (03.09.2023) przemówieniu Wołodymyr Zełenski. Zdaniem ukraińskiego lidera resort "potrzebuje nowego podejścia i innych formatów interakcji zarówno z wojskiem, jak i całym społeczeństwem". Kandydatem na nowego ministra prezydent wyznaczył obecnego szefa Funduszu Mienia Państwowego Rustema Umerowa...

 2. bezreklam

  Mogli by wybrac znowu 2 akorow czy komediantow.

  1. Chyżwar

   Mają jednego komika. Tylko, że ten komik bije na głowę waszego napompowanego botoksem "męża stanu".

 3. wojghan

  Szykuje się próba wielkiego uderzenia pancernego celem przełamania frontu pod Borodino czy jak tam tej wiosce, którą trzy miesiące nie mogą zdobyć. Znalazły się Challengery, jest kilka ostatnich Leosi i cała masa posowieckiego sprzętu. Szykujcie popcorn, będzie się działo. Fajerwerki murowane.

  1. Davien3

   @wojghan na te resztki T-55 i kilka T-62 co ruskom zostały to 66 Leo2 kilkadziesiat Leo1 to overkill.

 4. Andy61

  Jesli pod jego przywodztwem armia UA bedzie w takim stanie jak nadzorowane dotychczas "mienie narodowe"....to wrozy rychly koniec wojny ;)))

 5. OS-INT

  Ośrodek Studiów Wschodnich : W ramach działań mających ograniczyć nadużycia przy realizacji zamówień dla wojska minister obrony powołał Arsena Żumadiłowa na trzyletnią kadencję szefa Agencji Zabezpieczenia Materiałowego Sił Zbrojnych Ukrainy. Będzie ona odpowiedzialna za zakupy wszystkich kategorii zaopatrzenia dla wojska poza uzbrojeniem i sprzętem wojskowym. Żumadiłow przyznał, że instytucja, którą utworzono jeszcze w styczniu, „istnieje jedynie na papierze”, a do głównych stojących przed nią wyzwań należy – oprócz wyplenienia korupcji – trafne prognozowanie polityki zakupowej i procesu dystrybucji towarów. Agencja ma rozpocząć pełnowymiarową działalność jesienią br.

Reklama