Reklama
  • Wiadomości

Korea Północna planuje dostarczyć Rosji więcej broni. USA zaniepokojone

Stany Zjednoczone są zaniepokojone, że Korea Północna planuje dostarczyć Rosji więcej broni - powiedział w poniedziałek Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price po tym, jak przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zadeklarował wzmocnienie strategicznej współpracy z Moskwą.

Fot. SRA JEFFREY ALLEN/ Departament Stanu USA (domena publiczna)
Fot. SRA JEFFREY ALLEN/ Departament Stanu USA (domena publiczna)
Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Rzecznik Departamentu Stanu oświadczył, że pomimo zaprzeczeń Pjongjangu, że sprzedawał broń Rosji na potrzeby wojny na Ukrainie, Stany Zjednoczone potwierdziły zakończenie przez Koreę Północną dostaw broni, w tym rakiet i pocisków, dla wspieranej przez Kreml grupy najemników Wagnera w listopadzie 2022 r. „Obawiamy się, że KRLD planuje dostarczyć Rosji więcej sprzętu wojskowego" – dodał rzecznik.

Zobacz też

Korea Północna poparła Moskwę po inwazji na Ukrainę, obwiniając za nią „hegemoniczną politykę" Stanów Zjednoczonych i Zachodu.

Reklama

Zobacz też

Reklama

Stany Zjednoczone poinformowały w marcu, że mają nowe informacje o staraniach Rosji, by pozyskać dodatkową broń z Korei Północnej w zamian za pomoc żywnościową.

Reklama
WIDEO: Rakietowe strzelania w Ustce. Patriot, HOMAR, HIMARS
Reklama
Reklama