Reklama

Wojna na Ukrainie

Bułgaria przekazuje kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy

BUŁGARIA flaga
Autor. Pixabay

Bułgarski rząd zaaprobował w poniedziałek nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Decyzję podjęto na podstawie uchwały parlamentu z grudnia 2022 r.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Pierwszy pakiet wysłano mimo sprzeciwu prezydenta Rumena Radewa, według którego pomoc militarna dla Kijowa tylko przedłuża wojnę.

Czytaj też

W poniedziałkowym komunikacie rządowym nie podano szczegółów dotyczących pomocy. Stwierdzono jedynie, że wysyłane materiały odpowiadają możliwościom kraju i nie naruszą zapasów.

Reklama

Czytaj też

Według krajowych mediów w połowie czerwca Ukraina otrzymała od Bułgarii tysiąc przeciwpancernych miotaczy granatów ATGL-L3 bułgarskiej produkcji. Wysłano również półtora tysiąca karabinów maszynowych.

Premier Nikołaj Denkow zapewnił, że wkrótce Bułgaria dostarczy więcej broni i amunicji, a minister obrony Todor Tagarew stwierdził, że Sofia w najbliższym czasie przyłączy się do unijnego porozumienia o dostarczeniu Ukrainie 155-milimetrowych pocisków artyleryjskich.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. rwd

    Wojny nie zakończą dostawy sprzętu od tego czy innego państwa ale jednostronna decyzja USA przedstawiona Ukrainie w formie nie do odrzucenia aczkolwiek z zachowaniem pozorów. Dowiemy się o tym jak już wszystko będzie zaklepane.

Reklama