Reklama

Wojna na Ukrainie

Bezzałogowe latające rewolwery dla Ukrainy

Przekazanie przez Tajwańczyków takiej liczby dronów z pewnością odbije się na zdolnościach ukraińskich żołnierzy, którzy teraz przy pomocy jednego  quadrokoptera będą mogli atakować wiele celów.
Przekazanie przez Tajwańczyków takiej liczby dronów z pewnością odbije się na zdolnościach ukraińskich żołnierzy, którzy teraz przy pomocy jednego quadrokoptera będą mogli atakować wiele celów.
Autor. DronesVision

Według Taiwan News wyprodukowane na Tajwanie drony bojowe DroneVision Revolver 860 są używane przez siły ukraińskie przeciwko rosyjskim siłom inwazyjnym. Do ich przekazania miano wykorzystać jako hub Polskę, dzięki której drony te trafiły na Ukrainę.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Oryx poinformował, że bojowe bezzałogowe statki powietrzne Revolver 860 VTOL zostały sprzedane Polsce, a następnie przetransportowane na Ukrainę. Poproszony o komentarz przedstawiciel tajwańskiego DroneVision odpowiedział Taiwan News, że firma wysyła tylko do klientów w Polsce i nie może komentować tego, gdzie firmy te mogą później wysyłać drony, ponieważ podpisały ze swoimi klientami umowy o zachowaniu poufności. Przedstawiciel powiedział, że zakupy dronów pojawiły się w Polsce w marcu, krótko po inwazji Rosji na Ukrainę, i od tego czasu stale rosną.

Czytaj też

Revolver 860 to dron bojowy zaprojektowany w układzie quardocoptera z ośmioma wirnikami. Jego komora uzbrojenia może pomieścić do ośmiu pocisków moździerzowych kal. 60 mm. Możliwa w przyszłości może być jego integracja z granatami innych kalibrów jak 81 czy 120 mm. Dron może pozostawać w powietrzu od 20 do 40 minut, w zależności od masy ładunku i wiatru . Zasięg jego operowania określono na 20 km, zaś jego maksymalna masa startowa to 42 kg.

Reklama
YouTube cover video

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

  1. DIM1

    To niemożliwe, nasz superekspert znów "uśmieje się jak norka". Wyśmiewał info już gdy wspomniałem o strzelającym dronie tureckim - że przecież taka broń palna w nic nie trafi. A tu jeszcze dron trafiać miałby w cel granatami moździeżowymi ? - Skąd wiem, że wiecie o kogo chodzi ?

  2. Stefan1

    Wydaje mi się, że prościej i taniej byłoby bęben umieścić pionowo. Wtedy mógłby być nieruchomy i lżejszy. Ruchomy byłby jedynie mechanizm spustowy, zwalniający granaty. Wtedy jednak atak musiałby być prowadzony zenitalnie.

Reklama