Reklama

Wojna na Ukrainie

340. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Ministerstwo obrony Ukrainy/Twitter

340 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 29 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Jampoliwką i Dibrową . SZ FR ostrzelały 37 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Rozdoliwką , na wzgórzach na zachód od Krasnopopiwki i Błahodatnego , pod Krasną Horą , pod Paraskowijiwką , Bachmutem , Iwaniwskim i Stupoczką . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wodianym , w Marince , pod Pobiedą , Nowomychajliwką , Wuhłedarem i Preczystiwką . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości. Artyleria rakietowa SZU ostrzelała most kolejowy pod Melitopolem .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 8 miejscowości przygraniczne w obwodach czernihowskim i sumskim.

Reklama

Komentarze (2)

  1. leiter84

    Czyli styczeń, podobnie jak grudzień, minął pod znakiem gigantycznych strat w ludziach i sprzęcie po obu stronach, a front de facto ani drgnął (posunął się o maks. 2 kilometry w głąb terytorium przeciwnika). Wojna na wyniszczenie w stylu Surowikina. Najlepsze, że 4 miejscowości fatum, które Ruskie szturmują od ponad 10 miesięcy (Bachmut, Awdijiwka, Marinka i Wuhledar) nadal w ukraińskich rękach.

  2. GB

    Ukraińskie kanały podają iż Morawiecki powiedział iż Polska przekaże nasze F-16 Ukrainie (w porozumieniu z sojusznikami). Póki co, nigdzie w polskim necie nie znalazłem takiej wypowiedzi, ale kto wie? Ktoś coś wie?

Reklama