Reklama

Wojna na Ukrainie

204 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

204 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 15 września 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości. Spłonął rosyjski punkt graniczny i terminal celny pod wsią Nechtejewka .

Reklama

Odcinek łymański: Ukraińcy nadal nacierają na Łyman i Jampil . Artyleria rosyjska ostrzelała dwie miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: Rosjanie zaatakowali bez powodzenia pozycje ukraińskie pod wsią Spirne , w Sołedarze , pod wsiami Weseła Dołyna , Odradiwką , Zajcewe i Majorskiem. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek awdijiwsko-doniecki: nie powiodły się ataki Rosjan na Wodiane i Nowomychajliwkę . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła skład amunicji w miejscowości Mospyne .

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały na tym odcinku 13 miejscowości. W okupowanym Melitopolu doszło do dwóch eksplozji.

Odcinek chersoński: SZU atakują pozycje rosyjskie od strony Krzywego Rogu . Walki toczą się również w rejonie ukraińskiego przyczółku nad rzeką Inhułeć. Prawdopodobnie Ukraińcy wyzwolili Kiseliwkę . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. Ukraińska artyleria rakietowa ostrzelała rosyjską bazę w Nowej Kachowce . Lotnictwo ukraińskie przeprowadziło 12 nalotów.

Odcinek czarnomorski: w Eupatorii słyszano wybuchy. Z kolei pod Sewastopolem aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza.

Komentarze (4)

 1. GB

  Był też atak rakietowy na budynek administracji publicznej w Chersoniu. Efekt na razie nie znany. W Berdiańsku zginęli lokalni urzędnicy okupantów Oleg Bojko i jego żona Ludmiła (ta kierowała miejską komisją wyborczą). Nie wiem jak zginęli ale prawdopodobnie ukraińskie Siły Specjalne za tym stoją.

 2. GB

  Zastępca Prokuratora Generalnego ŁRL Steglenko też zginął w tym budynku. Przy czym wybuch był wewnątrz czyli to była podłożona bomba. Bardzo udany i skuteczny atak Ukraińskich Sił Specjalnych. Brawo, poproszę o więcej.

 3. GB

  Prokurator Generalny Ługańskiej RL Siergiej Gorenko zginął w eksplozji w budynku Prokuratury Generalnej w Ługańsku. Oh jak mi "przykro"..

 4. Niezorientowany

  Tak, jak pisałem. Przerwa operacyjna. Ruski siedzą cicho, Ukraińcy kończą zabezpieczanie tyłów. Raczej nie ponowią ataku na północy, ale mają inicjatywę i działają na liniach wewnętrznych. Ruski robią w gacie, bo nie wiedzą gdzie ponownie dostaną łupnia. To chyba początek końca. Teraz to Ukraińcy decydują, gdzie, kiedy i jak uderzą, a cel polityczny już osiągnęli. Skoro mają taki komfort, to zrobią to w najkorzystniejszym dla siebie momencie i miejscu. I prawie na pewno pod koniec września. Chyba, że dane meteorologiczne zapewnią im jakiś suchy kilkudniowy okres nieco później.