Reklama

Wiadomości

Izrael redukuje siły w Gazie. "Rok wojny"

Autor. www.idf.il

Siły Obronne Izraela (IDF - Israel Defense Forces), poinformowały że rozpoczęły wycofywanie ze strefy Gazy części jednostek wojskowych.

Reklama

SIły Obronne Izraela, rozpoczęły wycofywanie 5 brygad, które walczyły w Strefie Gazy. Z informacji podanych przez The Times of Israel, będą to 460. Brygada Pancerna (odpowiada za szkołę wojsk pancernych), 14. Brygada Pancerna (Rezerwowa), 261. Brygada Piechoty (Rezerwowa), 828. Brygada Piechoty (Odpowiada za szkolenie korpusu podoficerów i oficerów piechoty) i 551. Brygadę Powietrznodesantową (Rezerwowa).

Reklama

Decyzje te wynikają ze zmieniającej się natury wojny pomiędzy Izraelem a Hamasem, która z fazy wysokiej intensywności, przechodzi w fazę niskiej intensywności. Nie zmienia to jednak faktu, że Izrael przewiduje iż walki będą trwać jeszcze przez cały rok 2024.

Czytaj też

Dowództwo IDF zakłada takie zarządzenie siłami walczącymi w Gazie, aby rezerwiści mogli wrócić do domu, i wznowić pracę zawodową poprawiając wyniki ekonomiczne państwa, natomiast jednostki odpowiedzialne za szkolenie, wznowiły swoje programy szkoleniowe.

Reklama

Nie oznacza to że rezerwiści nie zostaną ponownie powołani do służby i walki w strefie Gazy, ale takie działania, oprócz wzmocnienia gospodarki, mają także odpocząć i przygotować się do ewentualnego wznowienia służby w tym roku.

Czytaj też

Poinformowano również o zmniejszeniu liczby niekierowanych pocisków rakietowych które wystrzeliwane są w kierunku Izraela, obecnie jest to około 14 pocisków dziennie. Statystyki te nie uwzględniają ostrzału za pomocą moździerzy, oraz ataków nieudanych, gdy pociski doznały awarii lub spadły do morza śródziemnego.

Reklama

Komentarze (2)

  1. bezreklam

    Jest ciekawe zdjecie zniszocznego kosciala - w czasie wizyty Biskupa - zamast sciany jest wielka dziora. (Otworzli oko na swiat -mozna by rzec) Szkoda ze juz nie ma obiekwnej krytyki.

  2. user_1047527

    Większość dzieci i kobiet zabita, można redukować siły. Jeszcze starców w tunelach wyłapać. Ciekawe czy sportowcy israela będą kroczyć jako pierwsi podczas otwarcia igrzysk w Paryżu a może laur przypadnie usa lud Azerbejdżan?

Reklama