Reklama

Siły zbrojne

WAT na podium w rankingu wynagrodzeń absolwentów

Fot. WAT
Fot. WAT

Wojskowa Akademia Techniczna zajęła drugie miejsce w badaniu przeprowadzonym wśród publicznych uczelni technicznych. Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć absolwenci wojskowej politechniki?

Firma badawcza Sedlak & Sedlak przeprowadziła analizę wysokości wynagrodzeń niemal 120 tys. osób. Badano wynagrodzenia jakie w 2020 roku uzyskiwali absolwenci publicznych uczelni technicznych (studia I i II stopnia).

Najwyższą średnią zarobków w 2020 roku uzyskiwali absolwenci Politechniki Warszawskiej – 7 641 zł brutto. Na drugiej pozycji uplasował się WAT z medianą na poziomie 7 004 zł brutto. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (6 700 zł brutto), Politechnika Gdańska (6 529 zł brutto) oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (6 472 zł brutto).

Wysokie miejsce WAT w tym rankingu z pewnością będzie dodatkową zachętą dla kandydatów planujących zarówno studia w mundurze, jak i studia cywilne. Aktualnie do 31 maja prowadzona jest rejestracja na jednolite magisterskie studia wojskowe. Kandydaci na studia cywilne I stopnia swój akces składać mogą do 16 lipca, natomiast rejestracja na studia cywilne II stopnia (na kierunki: bezpieczeństwo narodowe, obronność państwa oraz zarządzanie) zostanie uruchomiona 3 maja 2021 roku.

Warto odnotować, że jedyna polska wojskowa politechnika w tym roku obchodzi ważny i prestiżowy jubileusz – 70-lecie.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama