Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Topienie BWP-a, czyli nieudany koniec zimy

 • Rosjanie zaczęli zwiększać pomoc wojskową dla Syrii– fot. www.businessinsider.com
  Rosjanie zaczęli zwiększać pomoc wojskową dla Syrii– fot. www.businessinsider.com
 • Fot. Flickr/Denizci Online
  Fot. Flickr/Denizci Online
 • Samolot J20 z podwieszoną rakieta powietrze-powietrze – fot. M. Dura
  Samolot J20 z podwieszoną rakieta powietrze-powietrze – fot. M. Dura

Pomimo, że wiosna jeszcze się nie zaczęła pasjonaci militariów już utopili „Marzannę”, która w ich przypadku miała formę bojowego wozu piechoty. Po ponad dwóch godzinach pojazd wyciągnięto  i może dlatego… zima trwa nadal.

Całe wydarzenie miało miejsce 2 lutego br. w Forcie Marian w Malechowie, gdzie od 31 stycznia do 2 lutego trwał piknik miłośników militariów i pojazdów wojskowych. Jednym z ostatnich elementów imprezy była próba kruszenia lodu w zbiorniku ćwiczebnym przez będący na chodzie „prywatny” Bojowy Wóz Piechoty - próba która ostatecznie udowodniła, że BWP nie jest lodołamaczem.

Pojazd oczywiści wpadł pod lód, ale na szczęście poza mokrymi ubraniami nikomu nic się nie stało. Dzięki pomocy innych pasjonatów udało się BWP-a wyciągnąć, co ostatecznie udowodniło, że hasło „Polak potrafi” jest prawdziwe.

Fort Marian to wśród pasjonatów historii bardzo znane miejsce. Jest on miedzy innymi organizatorem Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych, które każdego roku odbywa się zimą i latem w Malechowie i Darłowie. Ponadto znajdują się tam zbiory militariów, które zawierają naprawdę unikalne eksponaty – jak np. drewniany, lekki wózek amunicyjny, który był wykorzystywany w Wojnie Obronnej 1939 r.

Reklama

Komentarze

  Reklama