Reklama

Technologie

Innowacyjne Partnerstwo PGZ i Grupy Azoty

Autor. PGZ S.A.

Polska Grupa Zbrojeniowa, lider w produkcji zaawansowanych rozwiązań dla Sił Zbrojnych oraz Grupa Azoty, jeden z kluczowych producentów europejskiej branży nawozowo-chemicznej, podpisały porozumienie dające nowe perspektywy w rozwoju technologicznym i produkcji.

Reklama

Wspólnym celem zawartego porozumienia jest nie tylko rozwijanie technologii, ale także zwiększanie bezpieczeństwa zdolności przemysłowych w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych i produkcji.

Reklama
Nasze wspólne przedsięwzięcia to krok w przyszłość dla polskiego przemysłu. Jesteśmy gotowi wspólnie kształtować innowacje, które będą miały wpływ nie tylko na siły zbrojne, ale także na rozwój technologiczny kraju
Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.
Reklama

Czytaj też

Planowane przedsięwzięcia obejmują prace badawczo-rozwojowe w obszarach produkcji chemicznej, współpracę w zakresie zapewnienia dostaw komponentów do prowadzenia działalności produkcyjnej, nowych materiałów dla przemysłu zbrojeniowego oraz projektowania materiałów do druku 3D w zastosowaniach militarnych.

W Grupie Azoty dysponujemy rozbudowanym zapleczem badawczo-rozwojowym, dzięki któremu wzmacniamy konkurencyjność naszych spółek w poszczególnych obszarach. Wierzymy, że współpraca z Polską Grupą Zbrojeniową przyniesie innowacyjne rozwiązania nie tylko dla naszych branż, ale także dla bezpieczeństwa naszego kraju
Tomasz Hinc, prezes Grupy Azoty

Czytaj też

Umowa partnerstwa stanowi kamień milowy w budowaniu silnej współpracy pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a Grupą Azoty. Oba przedsiębiorstwa kierują się misją tworzenia nowoczesnych rozwiązań, rozwiązań w swoich branżach a równolegle przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Polski poprzez wdrażanie nowych technologii.

Reklama

Komentarze

    Reklama