Reklama

Polityka obronna

Strzelanina na granicy polsko-ukraińskiej

Fot. dpsu.gov.ua
Fot. dpsu.gov.ua

Ukraińska straż graniczna użyła broni przeciwko przemytnikom, którzy próbowali uciec przed kontrolą celną. Do zdarzenia doszło w okolicach przejścia w Medyce.

Funkcjonariusze Straży Granicznej Ukrainy użyli broni wobec przemytników, którzy próbowali uciec przed kontrolą w okolicach ukraińskiego przejścia w Szeginiach, prowadzącego do polskiego punktu granicznego w Medyce – poinformował minister finansów Ukrainy, Ołeksandr Danyluk. 

Z relacji, którą minister zamieścił na Facebooku wynika, że w czwartek (1 grudnia) przemytnicy, którzy poruszali się czterema busami, po zatrzymaniu ich pojazdów przez Straż Graniczną, wezwali na pomoc kilkudziesięciu kompanów, a ci wszczęli z funkcjonariuszami bójkę.

Towarzysze przemytników pomogli jednemu z kierowców busów w ucieczce, podczas której potrącił on pracownika mobilnej grupy kontroli granic. „Mobilna grupa powstrzymała starcia dopiero po użyciu broni” – napisał Danyluk.

PAP - mini

Reklama

Komentarze (4)

 1. alejandro

  Do UE? Do NATO? Jeszcze dłuuuuuugo, dłuuugo nie.

 2. Stach

  Podobnie było i unas na początku lat 90tych. Trochę mają do nadrobienia.

 3. qra

  W tym "zajściu" brało udział kilkaset osób. Może by tak szczegółowo opisać ? są przecież dostępne dane na ten temat. Czyżbyśmy się obawiali prawdy, która urazi naszych "braci" Ukraińców ? Tak jak w przypadku określenia Ludobójstwo wobec pozbawienia przez Ukraińców życia ponad 150 000 Polaków, kobiet, dzieci, starców itd.

 4. xyz

  Ukraina to Meksyk Europy.

Reklama