Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Międzyresortowy zespół ma przygotować ustawę o zarządzaniu bezpieczeństwem narodowym; Jakie kroki powinna wykonać Polska po wypowiedzeniu Traktatu o Otwartych przestworzach przez USA?

Fot. MON
Fot. MON

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Koordynator przypilnuje i ochroni”: Międzyresortowy zespół ma przygotować ustawę o zarządzaniu bezpieczeństwem narodowym. Premier może również powołać koordynatora bezpieczeństwa narodowego. „Bezpieczeństwo wojskowe i cywilne ma być lepiej koordynowane, epidemia utwierdziła rządzących, że w dzisiejszych czasach to konieczny krok. Dlatego premier Morawiecki powołał zespół, na którego czele sam stanie. Wiceprzewodniczącymi mają być minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.”


Witold Waszczykowski, Rzeczpospolita, „Koniec nieba otwartego”: Opinia byłego ministra spraw zagranicznych o zerwanym Traktacie o Otwartych Przestworzach. Jakie kroki powinna wykonać Polska po wypowiedzeniu traktatu przez USA? „Zanim więc przekonamy NATO i USA do włączenia nas w system nuclear sharing, warto pomyśleć o rozbudowie na terenie Polski i flanki wschodniej systemów radarowych. To oczywistość wobec wzrastającej obecności Amerykanów czy przyszłej bazy antyrakietowej w Redzikowie. Przydałby się nad naszym regionem system Awacs latający znad polskiej granicy wschodniej, a nie z zachodnich regionów Niemiec. Warto o tych problemach porozmawiać w obecnej kampanii prezydenckiej.”


Reklama

Komentarze (1)

 1. Polak

  "Warto o tych problemach porozmawiać w obecnej kampanii prezydenckiej". A z kim urzędujący Prezydent miał by o tym rozmawiać? Główny kontrkandydat (kandydat na kandydata) zajmuje się raczej problemami tęczowych, ściekami, i finansowaniem skrajnej lewicy. On na takie sprawy nie ma czasu, albo nie udzieli odpowiedzi. Zresztą, po co nam strategia jeśli rząd w Berlinie ma swoją strategię?

  1. bobo

   Klękanie przed pomarańczowym, który chce zapraszać Putina na G7 to na pewno nie jest dobra strategia. Zresztą to tylko biznesmen o dość ograniczonej wiedzy o świecie. Sprzeda nas jak sprzedał Kurdów gdy tylko ktoś da mu więcej

  2. miki

   Widzę, że kampania nie omija również portalu defence24.pl szanowni redaktorzy. Niestety narracja w tym poście jest czysto polityczna więc czy warto psuć ten portal bezmyślną polityczna nawalanką .

  3. bolo

   Protestowałeś pod innymi artykułami jak były polityczne komentarze? Nie? A teraz protestujesz bo prawda boli?

Reklama