Defence24.pl - wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka

Sobota z Defence24.pl: Kolejne dymisje w armii?; 12-latek planował zamach w Niemczech; Zakłady Mechaniczne Tarnów uzbroją WOT

Zmodernizowany karabin maszynowy kalibru 7,62 mm UKM-2000M - fot. ZM Tarnów
Zmodernizowany karabin maszynowy kalibru 7,62 mm UKM-2000M - fot. ZM Tarnów

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Orłowski, Gazeta Wyborcza, "Kolejne dymisje generałów": Kolejne dymisje w armii? "Dwaj najważniejsi dowódcy w polskiej armii: gen. Adam Gocuł, szef Sztabu Generalnego, i gen. Adam Duda, szef Inspektoratu Uzbrojenia odpowiedzialny za zakupy dla polskiej armii, składają dymisję. To kolejne głośne rezygnacje po odejściu gen. Mirosława Różańskiego, dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych. W rozmowie z portalem Onet.pl rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz potwierdził te informacje: - To są decyzje panów generałów. W żadnym wypadku nie nastąpi zachwianie dowodzenia siłami zbrojnymi. Na bieżąco są wyznaczeni zastępcy merytorycznie przygotowani."


AD, Fakt, "12-latek z Iraku planował zamach!": Kolejna próba zamachu w Niemczech. "Młody chłopak z Iraku planował przeprowadzenie zamachu na kiermaszu bożonarodzeniowym w Ludwigshafen w Nadfenii-Palaitynacie w Niemczech. Nie zrealizował swojego planu, bo nie zadziałał zapłon w bombie, którą miał ze sobą. Do zamachu miało dojść 5 grudnia, jednak do tej pory śledczy nie chcieli ujawniać tej informacji, by nie wzbudzać paniki."


Krzysztof Losz, Nasz Dziennik, "Tarnów uzbroi Obronę Terytorialną": Oferta zbrojeniowa dla Wojsk Obrony Terytorialnej. "Głównym dostawcą broni, amunicji, środków transportu i sprzętu logistycznego dla Wojsk Obrony Terytorialnej będą przedsiębiorstwa z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. A jednym z nich są Zakłady Mechaniczne Tarnów SA. [...]  Wśród propozycji, jakie tarnowski zakład przedstawił dla Wojsk Obrony Terytorialnej, znalazły się zmodyfikowane karabiny UKM-2000P kaliber 7,62 mm. To bardzo dobra broń, o dużej sile rażenia celów (w odległości do 1500 metrów) i szybkostrzelności (do 850 strzałów na minutę)."

Komentarze