Reklama

Siły zbrojne

Zwycięzca licytacji Fundacji Dorastaj z nami i Defence24 z wizytą w Balicach

Fot. 8. BLTr
Fot. 8. BLTr

8. Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach poinformowała, że zwycięzca jednej z aukcji charytatywnych, zorganizowanych przez nasz portal podczas trzeciej konferencji Defence24 Day i Sofeast we współpracy z Fundacja Dorastaj z Nami odwiedził 8. BLTr, i spędził dzień w jednostce.

Aukcja nosiła nazwę „Wizyta w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego - lot samolotem CASA C-295M” i można było licytować w niej, wchodząc we wrześniu na popularny w Polsce serwis aukcyjny. W momencie zakończenia licytacja osiągnęła kwotę 1625 złotych i dzięki czemu szczęśliwy zwycięzca mógł otrzymać voucher na jednodniową wizytę w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach, który był połączony ze szkoleniem lotniczym na symulatorze lotu samolotu CASA C295M i lotem prawdziwym samolotem.

Wizyta miała miejsce pod koniec listopada bieżącego roku. Zwycięzca licytacji rozpoczął dzień w 8. BLTr od zapoznania się z historią i tradycjami jednostki w Sali Tradycji. Następnie zwiedził ją, po czym miał możliwość sprawdzić się na symulatorach lotu.

Po odbyciu symulowanego lotu udał się do biura odpraw załóg i meteo, gdzie wraz z załogą przeszedł całą drogę przygotowania do realnego przelotu. Po powrocie z niego został zapoznany z obsługami technicznymi wykonywanymi przez personel techniczny Grupy Obsługi Technicznej.

Aukcja na Allegro towarzyszyła stacjonarnej licytacji na rzecz dzieci i rodzin poległych weteranów i funkcjonariuszy służb mundurowych wtórowała Gali Defence24 Day 2021, największej konferencji poświęconej bezpieczeństwu RP. Miała ona miejsce wieczorem 29 września 2021 roku w centrum wystawowym EXPO XXI, na głównej sali konferencyjnej, w Warszawie, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.

Ponadto w drugiej połowie września trwały inne licytacje, podobne do tej omawianej, w której każdy mógł brać udział i wylicytować część unikalnych przedmiotów, do których zaliczaliśmy grawerton Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, dzień na strzelnicy z byłym snajperem, dzień w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego czy słownik wojskowy angielsko-polski Armii Andersa.

8. BLTr/Defence24

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama