Reklama

Siły zbrojne

Żurawiccy czołgiści na poligonie w Nowej Dębie [FOTO]

Fot. 21BSP
Fot. 21BSP

Żołnierze z 1 batalionu czołgów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich od 8 lutego szkolą się na poligonie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Dęba.

Jak podaje 21. BSP, pierwszym elementem szkolenia był transport operacyjny wojska wraz z uzbrojeniem i posiadanym sprzętem. Sprawdzono umiejętność żołnierzy polegającą na załadunku i rozładunku czołgów.

Podczas zgrupowania poligonowego w Nowej Dębie, czołgiści z Żurawicy wykonują strzelania amunicją bojową, a także uczestniczą w ćwiczeniach taktycznych i taktyczno – specjalnych. Żołnierze 1 batalionu czołgów doskonalą swoje umiejętności w ramach serii szkoleń z terenoznawstwa, szkolenia inżynieryjno – saperskiego, obsługi sprzętu oraz szkoleń ogniowych.

Jak podkreśla brygada, w czasie szkolenia na drugim największym poligonie w Polsce żołnierze 1 batalionu czołgów realizują zadania taktyczne, których celem jest podniesienie poziomu wyszkolenia oraz opanowanie umiejętności posługiwania się uzbrojeniem i sprzętem bojowym. Dzięki ćwiczeniom poligonowym żołnierze mają okazję podnieść swoją sprawność, wytrzymałość oraz umiejętność współpracy z zespołem.

Reklama
Reklama
image
Fot. 21BSP
Fot. 21BSP
Fot. 21BSP
image
Fot. 21BSP
image
Fot. 21BSP 

Komentarze (1)

  1. Cogito

    Fajne są te T-72 takie nie za nowoczesne. Będą bardzo przydatne, co udowodniły ćwiczenia Zima 2020, a że to będzie pierwszy rzut to ho ho, niech nasi przeciwnicy lepiej uważają.