Reklama

Siły zbrojne

Zmarł żołnierz poszkodowany w wypadku samochodu przeciwlotników

Zdjęcie poglądowe. Fot. Srđan Popović/CC BY-SA 4.0
Zdjęcie poglądowe. Fot. Srđan Popović/CC BY-SA 4.0

Zmarł jeden z dwóch poszkodowanych żołnierzy, który odnieśli obrażenia w wyniku wypadku drogowego w czasie wykonywania obowiązków służbowych w ubiegłym tygodniu na Obwodnicy Trójmiasta.

Informację tą wraz z kondolencjami dla rodziny i najbliższych przekazał w imieniu żołnierzy i pracowników resortu obrony 33 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, gdzie służbę odbywał zmarły żołnierz.

Do zdarzenia z udziałem wojskowego samochodu ciężarowego ZiŁ-131 i cywilnego samochodu ciężarowego doszło w czwartek 8 października br. nad ranem. Wojskowy pojazd bez ładunku poruszał się w kolumnie i w wyniku awarii zatrzymał się na poboczu drogi, gdzie oczekiwano na pomoc techniczną. W tył stojącego ZiŁa uderzył cywilny tir w wyniku czego wszystkie trzy osoby biorące udział w zdarzeniu — dwóch żołnierzy i cywilny kierowca odnieśli obrażenia. Poszkodowani zostali skierowani na leczenie do szpitala.

Wspomniany ZiŁ-131 w wersji samochodu transportowo-załadowczego wchodzi w skład baterii systemu obrony przeciwlotniczej S-125 Newa-SC. W skład 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej wchodzi 6 tak uzbrojonych dywizjonów rakietowych. W najbliższej perspektywie są one przewidziane do przezbrojenia w nowy system obrony powietrznej Patriot z systemem IBCS, pozyskane w programie Wisła oraz Narew wraz ze sprzętem towarzyszącym.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.