Reklama

Siły zbrojne

Zimny transport szczepionek dla wojska

Fot. MON via Twitter
Fot. MON via Twitter

2. Wojskowy Oddział Gospodarczy we Wrocławiu szuka wykonawcy specyficznej usługi transportowej polegającej na realizacji transportu szczepionek w tzw. zimnym łańcuchu dostaw. Sprawdzamy jaki jest zakres usługi oraz termin składania ofert.

4 stycznia w biuletynie informacji 2. WOG-u opublikowano zaproszenie do składania ofert na realizację usług transportowych polegających na transporcie szczepionek w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza. Usługi mają być realizowane w ramach umowy całorocznej z częstotliwością raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące. Transport szczepionek zaplanowano po trasie między Wojskowym Ośrodkiem Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie a ambulatorium 2. WOG-u we Wrocławiu. Zamawiający wskazuje, że dostawy winny być realizowane w następny dzień roboczy po dniu nadania i dotyczą ładunków o wadze od dwóch do trzydziestu kilogramów.

Podmioty zainteresowane realizacją usługi wyceny mogą przedstawiać drogą mailową do 11 stycznia na adres  [email protected].

Czy będzie to usługa związana z transportem szczepionek COVID-19?

Warto wyjaśnić, że w przypadku pierwszych szczepionek firm Pfizer & BioNTech temperatura przechowywania i transportu wynosi – 80 stopni Celsjusza. Natomiast w przypadku kolejnych preparatów na bazie mRNA temperatura przechowywania wynosi od – 80 do – 30 stopni Celsjusza, szczepionka po rozmrożeniu może być przechowywana do pięciu dni w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza. Jest to zakres temperatur, który pokrywa się z wymaganiami określonymi przez 2. WOG.

Reklama

Komentarze

    Reklama