Reklama

Siły zbrojne

MON zachęca żołnierzy do szczepień

Fot. MON
Fot. MON

Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna kampanię zachęcającą żołnierzy Wojska Polskiego do udziału w programie szczepień. Codziennie w mediach społecznościowych będą publikowane sylwetki dowódców, innych żołnierzy oraz osób związanych z Wojskiem Polskim, którzy chcą się zaszczepić.

Siły Zbrojne będą szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym. Swój udział w akcji już zapowiedzieli m.in. generał Rajmund Andrzejczak, Szef Sztabu Generalnego WP, generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dowódcy dywizji i innych jednostek resortu. W kampanii wezmą udział także członkowie kierownictwa MON, m.in. minister Mariusz Błaszczak i wiceminister Wojciech Skurkiewicz. 

- Jako polscy żołnierze wielokrotnie okazywaliście tę solidarność — w szpitalach i domach opieki, jako ozdrowieńcy chętnie oddajcie osocze dla chorych. Jesteście również tam, gdzie tego wymaga potrzeba chwili – jak choćby ostatnio w Wielkiej Brytanii, gdzie pomagaliście kierowcom, którzy utknęli w Dover. Za to poświęcenie jesteśmy Wam bardzo wdzięczny – dodał szef MON.

image
Reklama

Koronawirus wkroczył w nasze życie z brutalną siłą – uderzył w naszych bliskich, a często także w nas samych. Wiele miesięcy badań nad koronawirusem pozwoliło dobrze poznać przeciwnika i znaleźć jego słabe strony.(…) Poddano nas dużej próbie. Dziś byłoby nierozsądnie zrezygnować z szansy na powrót do zdrowia i normalności. Wojsko Polskie będzie szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym. Zachęcam wszystkich żołnierzy do tego, aby jak najliczniej skorzystać z tej szansy i dać przykład odpowiedzialności. Zaszczepmy się przeciw COVID-19 – tymi słowami Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy, zachęcając ich do szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Wojsko Polskie walczy ze skutkami epidemii od samego początku. Żołnierze m.in. wspierają seniorów, transportują leki i środki ochrony osobistej, pracują w szpitalach oraz domach pomocy społecznej. Niemal codziennie mają kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem lub osobami znajdującymi się w grupie najwyższego ryzyka powikłań po zakażeniu. Kierownictwu Ministerstwa Obrony Narodowej zależy, aby jak największa grupa żołnierzy poddała się szczepieniom przeciwko COVID-19.

MON podkreśla, że opracowanie szczepionek przeciw COVID-19, które są bezpieczne i skuteczne, to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie i zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Wdrożenie masowych szczepień, przy wysokim procencie osób zaszczepionych, spowoduje powrót do pełnej funkcjonalności całego Państwa, w tym również Sił Zbrojnych RP.

Reklama

Komentarze

    Reklama