Reklama

Siły zbrojne

"Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe"

Fot. 12BZ, st. szer. Piotr Pytel, 8pplot, 5Lpa
Fot. 12BZ, st. szer. Piotr Pytel, 8pplot, 5Lpa

Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat - poinformował w niedzielę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Informację o ćwiczeniach szef MON przekazał na Twitterze. "Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat. Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony" - napisał.

Jak podaje na swojej stronie internetowej 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, celem ćwiczeń taktycznych jest sprawdzenie stopnia przygotowania dowództw, sztabów i pododdziałów do realizacji zadań bojowych, a pierwszą ich fazą jest przemieszczenie na dużą odległość.

"W ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostek bezpośrednio podległych. Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych" - napisano.

Reklama
Link do produktu: https://sklep.defence24.pl/kategoria-produktu/ksiegarnia/atlasy/
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama