Reklama

Siły zbrojne

USA i Izrael ćwiczą atak na nuklearny Iran

Autor. Israeli Air Force/Facebook

Połączone siły wojskowe Izraela i USA przeprowadzą od wtorku do czwartku ćwiczenia symulujące atak na obiekty, w których Iran pracuje nad wytworzeniem broni jądrowej - poinformował w poniedziałek portal Jerusalem Post.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Ćwiczenia obejmą loty dalekiego zasięgu imitujące te, które izraelscy piloci musieliby przeprowadzić, aby dotrzeć do Iranu. To największe od lat tego typu manewry.

Ćwiczebne loty od wtorku do czwartku przeprowadzone zostaną nad wodami Morza Śródziemnego i nad Izraelem. Wezmą w nich udział myśliwce oraz samoloty-cysterny.

Reklama

Czytaj też

Jerusalem Post przypomniał, że USA i Izrael podpisały umowę, na mocy której Waszyngton udzieli Izraelowi pomocy w razie wojny. Elementem tej umowy są też wspólne ćwiczenia obrony powietrznej.

Napięcie między Izraelem a Iranem pozostaje wysokie - przypomina portal i dodaje, że Iran, który posiada ponad 1000 rakiet balistycznych krótkiego i średniego zasięgu, nadal sprzedaje broń niektórym państwom i podmiotom na przykład Hezbollahowi.

Czytaj też

YouTube cover video

Izrael i Iran wciąż przerzucają się pogróżkami, a wysocy rangą oficerowie ich wojsk twierdzą, że ich siły zbrojne są zdolne do uderzenia na przeciwnika.

Izrael znacznie zwiększył w ostatnim roku swój poziom gotowości do podjęcia operacji wojskowej przeciwko irańskim obiektom nuklearnym - zaznaczył Jerusalem Post.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. easyrider

  Problemy Izraela nie powinny nas interesować. Jednak w obecnej sytuacji zaangażowania Iranu we współpracę z Rosją, silny atak na irańskie instalacje wojskowe zakłady zbrojeniowe jest uzasadniony i pożądany.

  1. Makag

   Napisane tak jakby pisał to przedstawiciel Mosadu.

  2. Makag

   Problemy Izraela nie powinny nas interesować. Jednak w obecnej sytuacji zaangażowania Izraela przeciw pokojowi na świecie, silny atak na izraelskie instalacje wojskowe zakłady zbrojeniowe jest uzasadniony i pożądany.

  3. wert

   hamulec na żydowskie zapędy nikomu nie zaszkodzi. Nam zdecydowanie pomoże

 2. Alibi

  Jedna Bomba i nie ma Izraela.

  1. mojsmietniczek

   Jeden Izrael i nie ma Bomby.

Reklama