Reklama

Siły zbrojne

Wojsko zamawia miny lądowe

Fot. Inspektorat Uzbrojenia
Fot. Inspektorat Uzbrojenia

Agencja Uzbrojenia poinformowała o udzieleniu zamówienia po rozstrzygnięciu postępowania na pozyskanie ćwiczebnego systemu kierowanych min przeciwpancernych SKMP/C.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Przedmiotem zamówienia jest dostawa do 2023 roku ćwiczebnego systemu kierowanych min przeciwpancernych SKMP/C zgodnie z harmonogramem dostaw. Jako dostawca został wybrany Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa Kosackiego jako lider konsorcjum, zaś jego partnerem w ramach tego przedsięwzięcia zostały Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne "BELMA" S.A. Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia została określona na ponad 15,2 mln złotych, jednak całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień) wyniosła blisko 24 mln złotych z VAT.

Czytaj też

Zestaw ćwiczebny SKMP/C składa się z:

Reklama
  • Zespołu kamery kierunkowej;
  • Modułu kamery;
  • Modułu kamery z koncentratorem;
  • Sterownicy zestawu ćwiczebnego ze wspornikiem;
  • Zespołu diody sygnalizacji trafienia.

Czytaj też

SKMP służy do budowy zapór inżynieryjnych wpisujących się w koncepcję inteligentnego pola walki. SKMP umożliwia ustawienie odcinka pola minowego z kierowanych min przeciwpancernych KMP (lub grupy KMP) oraz nadzór nad stanem jego gotowości. KMP samoczynnie nakierowują się na cele i rażą je z odległości do 80 m. KMP przeznaczone są do zwalczania czołgów, pojazdów opancerzonych i samochodów ciężarowych. SKMP/C posiada możliwość pracy ciągłej przez okres do 15 dni. Jest przystosowany do pracy w warunkach polowych, w dzień i w nocy oraz w różnych warunkach otoczenia i atmosferycznych. Posiada możliwość pracy w terenie skażonym.

Reklama

Komentarze

    Reklama